آموزش و مهارتاجتماعیپیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیر

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان: ۹۰ رشته صنایع‌دستی در لرستان وجود دارد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان گفت: ۹۰ رشته صنایع‌دستی در استان وجود دارد.

به گزارش بازار کار لرستان، عطا حسن‌پور امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بیش از 6000 صنعت‌گر در رشته‌های مختلف این حوزه مشغول به فعالیت هستند که 2000 صنعت‌گر فعال داریم، 2000 نیمه فعال و 2000 صنعت‌گر نیز متاسفانه این هنر را کنار گذاشته‌اند.

وی تصریح کرد: ‌مهمترین مشکل صنعت‌گران و هنرمندان صنایع‌دستی ما تهیه مواد خام اولیه است، به عنوان مثال فلز ورشو مدت‌هاست که وارد ایران نمی‌شود و قلم‌زن‌های چیره‌دست ما ناگزیر هستند روی سینی‌های قدیمی قلم‌زنی کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان خاطرنشان کرد: عمده صادرات صنایع‌دستی ما به‌صورت چمدانی است و متاسفانه هنوز بنگاه‌ها و تعاونی‌هایی که به شکل حجمی این محصولات را صادر کنند وجود ندارد و امیدواریم با ورود بخش خصوصی و معرفی شایسته صنایع‌دستی لرستان از جمله گلیم، ماشته و صنایع سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی لرستان و… به صادرات موفق و برندسازی درخوری از این ظرفیت‌ها برسیم.

حسن‌پور یادآور شد: تنها شهر ملی ما در زمینه معرفی صنایع‌دستی بروجرد است که تحت عنوان شهر ملی ورشو در سطح کشور برند محسوب می‌شود و با همت بیشتر اداره‌کل میراث‌فرهنگی و خود صنعت‌گران لرستانی مابقی رشته‌های صنایع‌دستی استان معرفی و برندسازی خواهند شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا