دسته‌بندی نشدههمدانهمدان- سردبیر

ایجاد ۲۵۰۰ شغل خانگی در نهاوند

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند گفت: سال گذشته با پرداخت تسهیلات توسط صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج سازندگی ۲۵۰۰ شغل خانگی در شهرستان نهاوند ایجاد شده است.

ایجاد ۲۵۰۰ شغل خانگی در نهاوند
فرمانده سپاه ناحیه نهاوند گفت: سال گذشته با پرداخت تسهیلات توسط صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج سازندگی ۲۵۰۰ شغل خانگی در شهرستان نهاوند ایجاد شده است.
به گزارش ایسنا، سرهنگ علی مختاری در رزمایش جهادگران فاطمی که با حضور گروه‌های جهادی شهرستان نهاوند برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۱۴ صندوق قرض‌الحسنه در سطح پایگاه‌های مقاومت بسیج شهرستان وجود دارد که این صندوق‌ها بیش از ۱۲ میلیارد تومان اعتبار دارند و تاکنون بیش از ۱۲ تعاونی توسط این صندوق‌ها شکل گرفته و ۷۰۰۰ بسیجی عضو این صندوق‌ها هستند.
وی تصریح کرد: طی دو سال گذشته ۲۶۵۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ چهارمیلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در عرصه‌های مشاغل خرد خانگی به متقاضیان در شهرستان پرداخت شده و در این زمینه دو هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد شده است.
مختاری ادامه داد: هم‌چنین سال گذشته ۶ میلیارد تومان وام خوداشتغالی به متقاضیان طرح‌های خوداشتغالی پرداخت شده است که مبلغ این تسهیلات از ۱۰ میلیون تا ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.
اجرای ۱۵۰ عنوان برنامه در هفته‌ی بسیج سازندگی در نهاوند
فرمانده سپاه ناحیه نهاوند افزود: در هفته‌ی بسیج سازندگی ۱۵۰ عنوان برنامه توسط گروه‌های جهادی در زمینه‌های مختلف سازندگی، عمرانی، آموزشی، پزشکی و غیره توسط پایگاه‌های مقاومت و اقشار در سطح شهرستان اجرا می‌شود.
وی یادآور شد: بسیج سازندگی با هدف خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی در سال ۷۹ با فرمان مقام معظم رهبری شکل گرفت و با شکل‌گیری این نهاد، گروه‌های جهادی در کنار بسیج سازندگی در سراسر کشور فعال شدند و در بحران‌های مختلف به کمک مردم آمدند.
مختاری خاطرنشان کرد: در بحران‌های مختلف خصوصا در بحران بیماری کرونا که از سال ۹۸ کشور ما درگیر این بیماری شد به محض اینکه کشور وارد بحران شد گروه‌های جهادی وارد عمل شدند و کمبودها را جبران کردند.
وی با اشاره به فعالیت گروه‌های جهادی شهرستان در بحران کرونا، اضافه کرد: در اوج بیماری کرونا در شهرستان نهاوند هنگامی که با کمبود ماسک و دستکش مواجهه شدیم گروه‌های جهادی شهرستان دست به کار شدند و این کمبودها را جبران کردند و در پی این اقدام مقام معظم رهبری از این گروه‌ها تجلیل کردند.
فرمانده سپاه نهاوند در ادامه گفت: گروه‌های جهادی شهرستان در طی این دو سال اقدامات بزرگی انجام دادند و در عرصه‌های مختلفی ورود پیدا کردند و در حوزه کمک‌های مومنانه بیش از ۵۰ هزارو ۵۰۰ بسته معیشتی در ۱۷ رزمایش کمک‌های مومنانه بین نیازمندان شهرستان توزیع شد.
مختاری تاکید کرد: ذبح بیش از ۷۰۰ راس دام سبک و سنگین و توزیع آن‌ها بین نیازمندان، تهیه ۴۵ مورد جهیزیه، ۲۵ مورد سیسمونی و توزیع پک‌های لوازم تحریر بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت و غیره که ارزش ریالی مجموع همه این کمک‌ها و رزمایش‌های کمک‌های مومنانه در شهرستان حدود ۲۵ میلیارد تومان بوده است.
وی به فعالیت‌های بسیج سازندگی در زمینه عمرانی اشاره کرد و گفت: از بخش خزل شرقی شهرستان فعالیت‌های عمرانی را آغاز کردیم و تاکنون به هشت روستای این بخش آب‌رسانی شده و چهار خانه عالم در روستاهای این بخش تاسیس شده و در حال حاضر بسیج سازندگی شهرستان آمادگی کامل را دارد که روستاهایی که در شهرستان مشکل تأمین آب شرب را دارند را در اولیت برنامه‌هایش قرار بدهد.
فرمانده سپاه ناحیه نهاوند اضافه کرد: بسیج سازندگی شهرستان امسال نیز ساخت ۴۵ واحد مسکونی مربوط به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را بر عهده گرفته که تا نیمه اول سال ۵۰ درصد این واحدهای مسکونی ساخته و آماده تحویل خواهند بود.
مختاری در خاتمه تاکید کرد: در حال حاضر ۱۸۰ گروه‌ جهادی در نقاط مختلف شهرستان مشغول به فعالیت هستند و در هر جایی از شهرستان که نیاز به خدمات رسانی داشته باشند این گروه‌ها به صورت آتش به اختیار کار می‌کنند و این یک ظرفیت بالفعل برای شهرستان است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا