دسته‌بندی نشدهزنجانزنجان- سردبیر

کمیته احیای واحدهای تولیدی در استان زنجان راه‌اندازی شد

کمیته احیای واحدهای تولیدی و صنعتی در استان زنجان به منظور حل مشکل واحدهای راکد راه‌اندازی شد‌.

کمیته احیای واحدهای تولیدی در استان زنجان راه‌اندازی شد
کمیته احیای واحدهای تولیدی و صنعتی در استان زنجان به منظور حل مشکل واحدهای راکد راه‌اندازی شد‌.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان ، بر اساس هدف‌گذاری صورت گرفته، برای تحقق رشد اقتصادی 8.7 درصدی استان در سال جاری نیازمند سرمایه‌گذاری میلیاردی در استان هستیم و این در حالی است که بسیاری از اقتصاددان‌ها و فعالان حوزه صنعت و تولید، یکی از بهترین راهکارها برای رسیدن به این رشد تعیین شده را احیای بسیاری از واحدهای راکد و همچنین کمک به توسعه واحدهای فعال می‌دانند.
امروزه بسیاری از واحدهای صنعتی استان زنجان به دلیل مشکلات نقدینگی، سرمایه در گردش و مسائل بانکی دچار رکود شده و یا با حداقل ظرفیت خود فعالیت می‌کنند در حالی که توسعه و احیای این واحدها گام بزرگی در بخش تولید و صنعت استان زنجان خواهد بود و به جرات می‌توان گفت رشد اقتصادی مد نظر نیز تحقق می‌یابد.
محسن افشارچی استاندار زنجان در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: متاسفانه در سال‌های گذشته برخی بروکراسی‌های زائد اداری سبب شده که برخی واحدهای تولیدی با مشکل مواجه شوند.
وی گفت: از سوی دیگر مسئولان وقت نتوانسته‌اند مشکل این واحدها را در ستاد تسهیل رفع کنند. حال راه اندازی مجدد این واحدها بهترین فرصت است که بتوانیم به رشد 8‌.7 درصدی مد نظر در سال جاری دست یابیم.
استاندار زنجان تاکید کرد: استان زنجان به‌خاطر نزدیکی با پایتخت ظرفیت‌های عظیمی برای سرمایه‌گذاری دارد که در سال‌های گذشته از این فرصت استفاده نشده است.
وی از راه‌اندازی کمیته احیای واحدهای راکد خبر داد و گفت: در این کمیته سازمان صمت، فرمانداری‌ها، مسئولان قضایی و شرکت شهرک‌های صنعتی باید همکاری خوبی در زمینه احیای واحدهای تولیدی داشته باشند. در واقع باید درد و دل سرمایه‌گذار را شنید و سپس برای رفع مشکل واحد اقدام کرد.
افشارچی گفت: به طور مثال اعطای وام‌های درصد پایین و تقسیط بدهی‌ها جز اختیارات مدیران بانکی استان نیست ولی وقتی این موضوعات در ستاد تسهیل مصوب شود بانک‌ها موظف به همکاری خواهند شد.
ناصر فغفوری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در این راستا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با تاکید بر اینکه احیای واحدهای راکد بسیار آسان تر از راه‌اندازی و ایجاد یک واحد جدید است، اظهار داشت: سیاست اصلی دولت در بخش تولید همین است و این موضوع به استان‌ها نیز ابلاغ شده است.
وی با اشاره به اینکه نیاز به سرمایه‌گذاری در واحدهای راکد کمتر از ایجاد واحدهای جدید است، تصریح کرد: در حال حاضر برای رفع مشکل بسیاری از واحدهای بزرگ برنامه‌ریزی می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان به فعال شدن 10 واحد تولیدی تعطیل در سال جاری اشاره کرد و گفت: کمیته احیای واحدهای تولیدی راکد در استان تشکیل شده و سعی داریم با راه‌اندازی واحدهای راکد زمینه اشتغال جوانان در استان فراهم شود. البته خوشبختانه طی سال گذشته حدود 40 واحد صنعتی نیز در استان احیا شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا