دسته‌بندی نشدهسیستان و بلوچستانسیستان و بلوچستان- سردبیر

افتتاح خانه مهارت امید در زاهدان

با مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خانه مهارت امید افتتاح شد.

افتتاح خانه مهارت امید در زاهدان
با مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خانه مهارت امید افتتاح شد.
به گزارش ایسنا- مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با اعلام این خبر افزود:این مرکز ویژه دختران شبه خانواده های بهزیستی و با هدف آموزش مهارتهای مختلف در محل مرکز شبه خانواده ام ابیها و واحد خبازی وپخت کلوچه برای ایجاد اشتغال بانوان بهبود یافته در مرکز درمانی روزبه با حضور مشاور استاندار،مدیر کل بهزیستی استان و مدیر اداره بهزیستی زاهدان افتتاح شد.
زهرا ابراهیمی افزود:با هدف اجرای مسولیت های اجتماعی کسب و کارهای موفق با برخی فعالین حوزه صنایع دستی و شرکت های پارک علم و فناوری هماهنگی و درنهایت فرصت آموزش مهارت هایی نظیر پارچه بافی،چله (تلفیق سوزندوزی و اشکال هندسی برای ساخت تابلو), رزین( محصولات دکوراتیو) و گوهر تراشی برای دختران توانمند این مرکز و مراکز مشابه فراهم شد.
وی با اشاره به اهمیت اشتغال پایدار و نقش آموزش گفت:دختران
مراکز شبه خانواده با آموزش مستمر در ایام فراغت می توانند در آینده کسب و کار خود را از مجموعه مهارت های فرا گرفته راه اندازی و خانه مهارت برای آنان فرصت آموزشی پویا را فراهم می کند.
گفتنی است بعد از افتتاح خانه مهارت امید،واحد خبازی و پخت کلوچه برای ایجاد اشتغال بانوان بهبود یافته مرکز درمانی روزبه نیز واقع در پهنای شمالی زاهدان راه اندازی شد.این مرکز باهدف تهیه نان مورد نیاز مراکز حمایتی ، شبه خانواده ها و خانواده‌ های نیازمند ایجاد گردیده است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا