دسته‌بندی نشدهسمنانسمنان- سردبیر

هنرستان‌های مهارت‌محور در استان سمنان توسعه می‌یابد

گروه استان‌ها- مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان سمنان ضمن تشریع راهبردهای دستگاه نظام تعلیم و تربیت این استان برای دوران پساکرونا، از توسعه هنرستان‌های مهارت محور در این استان خبر داد و گفت: این مهم در راستای تحقق شعار سال اجرایی می‌

هنرستان‌های مهارت‌محور در استان سمنان توسعه می‌یابد
مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان سمنان ضمن تشریع راهبردهای دستگاه نظام تعلیم و تربیت این استان برای دوران پساکرونا، از توسعه هنرستان‌های مهارت محور در این استان خبر داد و گفت: این مهم در راستای تحقق شعار سال اجرایی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمد دستورانی ظهر امروز در جمع نمازگزاران شهر سمنان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز که به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم انجام شد اظهار داشت: توسعه هنرستان‌های مهارت محور به‌منظور افزایش مهارت‌آموزی دانش‌آموزان گام مهم آموزش‌ و پرورش استان سمنان در راستای توسعه کارآفرینی و تحقق شعار سال است.
وی با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی‌ شده آموزش‌ و پرورش استان سمنان در این راستا افزود: برای تحقق این مهم اعطای مجوز به بخش خصوصی به‌منظور توسعه آموزش‌ها و مهارت‌های فنی‌ و حرفه‌ای برنامه‌ریزی‌ شده است.
مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان سمنان با اشاره به موفقیت‌ این استان در حوزه آموزش‌های مجازی به دانش‌آموزان در زمان محدودیت‌های کرونایی، از اتخاذ سه راهبرد مهم برای دوران پساکرونا در این حوزه خبر داد و همکاری خیران، فعالان اجتماعی و دیگر نقش‌آفرینان نظام تعلیم و تربیت در این استان را برای تحقق این راهبردها خواستار شد.
دستورانی توسعه فرهنگ دینی و ترویج نماز، قرآن و عفاف و حجاب در مدارس را نخستین راهبرد اساسی آموزش‌ و پرورش استان سمنان عنوان و خاطرنشان کرد: این مهم از دغدغه‌ها و تأکیدات مقام معظم رهبری نیز هست و آموزش‌ و پرورش استان سمنان تحقق آن را به‌صورت جدی دنبال می‌کند.
وی توسعه برنامه‌های تربیتی، اجتماعی و ورزشی را به‌عنوان دومین راهبرد اساسی نظام تعلیم و تربیت استان سمنان برشمرد و افزود: برای اجرای برنامه‌های این راهبرد در سال تحصیلی آینده بیش از یک‌صد میلیارد ریال اعتبار از وزارتخانه آموزش‌ و پرورش به اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان اختصاص‌ یافته و مقدمات زیرساختی آن نیز در دست انجام است.
مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان سمنان پیشگیری از وقوع انواع آسیب‌ها به دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان به‌ویژه جلوگیری از توسعه آسیب‌های اجتماعی در میان آنان را به‌ عنوان سومین هدف و راهبرد اساسی نهاد تعلیم و تربیت این استان عنوان و خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های تربیتی، نماز، حجاب و عفاف، توسعه فرهنگ قرآنی و عترت برای دانش‌آموزان استان سمنان با اولویت پیگیری می‌شود؛ چراکه توجه به امر مهم تربیت در کنار اهمیت دادن به موضوع آموزش از ضروریات امروز و در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش است.
به گفته دستورانی، آموزش‌ و پرورش استان سمنان در بسیاری از شاخص‌های کلان آموزشی و تربیتی، جزو سه استان برتر کشور است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا