آموزش عالیپیشنهاد سردبیرشرکت های خلاقشرکتهای دانش بنیانلرستانلرستان- سردبیر

تولیدکنندگان حوزه سلامت را با راهکارهای مناسب ترغیب به فعالیت کنیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تولیدکنندگان حوزه سلامت را با راهکارهای مناسب ترغیب به فعالیت کنیم.

به گزارش بازار کار لرستان، دکتر بهرام دلفان روز چهارشنبه در نشست شورای اداری استان که با حضور میرسامان پیشوایی رئیس سازمان بهره‌وری کشور در سالن اجتماعات استانداری لرستان برگزار شد، اظهارکرد: کمبود حداقل ۱۳۰ قلم دارویی در کشور همچنین در لرستان وجود دارد، اثرات منفی آن در آینده نمایان خواهد شد.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت ضروری است، بیان کرد: باید با راهکارهای مناسب تولیدکنندگان را ترغیب به فعالیت کنیم، در گذشته افزایش قیمت در حوزه تولید دارو صورت نگرفت و تولیدکننده تولید را متوقف کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: چهار هزار دانشجو در قالب ۴۵ رشته تحصیلی مختلف در دانشگاه علوم پزشکی لرستان مشغول به تحصیل هستند همچنین امسال ۹۷۲ دانشجو جدید جذب شد.

دلفان اضافه کرد: باتوجه به تعطیلی دو ساله دانشگاه بر اثر شیوع کرونا، خوابگاه جدید تاسیس نشده و این چالش وجود دارد که ایجاد خوابگاه برای استفاده دانشجویان ضروری است.

وی ادامه داد: ۸۱۰ دانشجو متأهل در دانشگاه علوم پزشکی لرستان مشغول به تحصیل هستند و نبود خوابگاه دانشجویی متاهلین یک چالش برای این قشر خواهد بود که پیش‌بینی می‌شود از ظرفیت مسکن مهر استفاده شود.

دلفان با تاکید بر منطقی کردن سقف حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گفت: توجه به این مهم ضروری است چراکه انگیزه فعالیت اعضا را فراهم می‌کند و زمینه مهاجرت اساتید جدی است همچنین توجه به حقوق پزشکان ضروری است چراکه به دلیل عدم دریافت حقوق مکفی به مناطق محروم نمی‌روند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا