خوزستانخوزستان- سردبیردسته‌بندی نشده

رتبه برتر خوزستان در اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان از کسب رتبه برتر کشوری توسط کمیته امداد استان در کارنامه عملکرد حوزه اشتغال خبر داد.

معاون کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خبر داد
رتبه برتر خوزستان در اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان از کسب رتبه برتر کشوری توسط کمیته امداد استان در کارنامه عملکرد حوزه اشتغال خبر داد.
حسین وطن‌پرست اظهار کرد: بیش از ۱۹ هزار اشتغال با اعتبار ۴۴۰ میلیارد تومان توسط کمیته امداد در سال ۱۴۰۰ برای مددجویان استان خوزستان ایجاد شد و استان خوزستان با پرداخت ۹ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه و ایجاد بیش از ۱۹ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت رتبه برتر کشور را به دست آورد.
به گزارش ایسنا به نقل از کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان، افزود: سال گذشته بیش از ۱۹ هزار مورد از متقاضیان اشتغال به صورت اعطای تسهیلات اشتغال و خودکفایی، بخشی به مراکز کاریابی هدایت شغلی و بخشی برای گذراندن دوره‌های آموزش شغلی استان خوزستان معرفی‌ شده‌اند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان گفت: تسهیلات اشتغال این نهاد در زمینه‌های خدماتی، تولیدی صنعتی، دام‌پروری، کشاورزی و صنایع‌دستی و مشاغل نوین دانش بنیان به مددجویان و زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد و تعدادی از نیازمندان غیر تحت حمایت پرداخت می‌شود.
وی افزود: حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام(ره) خوزستان با احتساب شاخص‌های در نظر گرفته‌شده از سوی ستاد مرکزی این نهاد، رتبه برتر کشوری را در سال ۱۴۰۰ به خود اختصاص داد. در این مدت زمینه اشتغال بیش از ۱۹ هزار نفر از مددجویان و متقاضیان شامل زنان سرپرست خانوار و فرزندان مددجویان مورد حمایت این نهاد و نیازمندان در استان خوزستان از طریق معرفی مشاغل نوین و دانش‌بنیان، راهبری شغلی، آموزش‌های کسب و کار، تسهیلات بانکی، فرصت شغلی از طریق اجرای طرح و کاریابی هدایت شغلی ایجاد شد.
وطن‌پرست با اشاره به اینکه بر اساس رتبه‌بندی انجام‌شده در ارزیابی جامع کیفی و کمی عملکرد اشتغال و خودکفایی در سرفصل‌های مختلف، استان خوزستان موفق به کسب رتبه برتر شد، افزود: اصلی‌ترین هدف این نهاد توانمندسازی مددجویان از طریق اشتغال‌زایی و خودکفایی است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا