دسته‌بندی نشدهقمقم- سردبیر

سال گذشته ۷۹ درصد اعتبارات کارآفرینی کمیته امداد قم جذب شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ه) قم با اشاره به اینکه سال گذشته برنامه‌های ابلاغی درحوزه اشتغال و کارآفرینی این استان تحقق پیدا کرد گفت: ۷۹ درصد اعتبارات تخصیص یافته به این اداره‌کل جذب شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم:
سال گذشته ۷۹ درصد اعتبارات کارآفرینی کمیته امداد قم جذب شد
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ه) قم با اشاره به اینکه سال گذشته برنامه‌های ابلاغی درحوزه اشتغال و کارآفرینی این استان تحقق پیدا کرد گفت: ۷۹ درصد اعتبارات تخصیص یافته به این اداره‌کل جذب شد.
به گزارش ایرنا، محسن مسعودیان راد  در گفت‌وگو با خبرنگاران همچنین افزود: ۲ هزار و ۶۰ طرح اشتغالزا اجرا و حدود چهار هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی نیز ایجاد شد.
وی با اشاره به انجام ۵۰۰ مورد کاریابی بیان داشت: دراین رابطه خانواده‌های مددجو به موسسه‌های تولیدی، کارخانه‌ها و واحدهای صنفی و صنعتی معرفی شدند.
وی همچنین با اشاره به توجه و اهتمام کمیته امداد به اشتغال بانوان تصریح کرد: ۳۵ درصد کل اعتبارات اشتغال کمیته امداد استان در بخش بانوان هزینه شده‌است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)‌ قم با تاکید بر اینکه امسال برنامه‌های اشتغال‌زایی را جدی‌تر اجرایی خواهیم کرد و پیش‌بینی‌ها و اقدام‌هایی را برنامه‌ریزی نمودیم،اظهارداشت:‌ مطابق برنامه‌ ابلاغی کمیته امداد کشور، باید ۶ هزار و ۱۰۰ فرصت شغلی را در استان ایجاد کنیم.
وی سرجمع اعتبارات اشتغالزایی درسال گذشته کمیته امداد قم را یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان ذکر کرد و گفت: امسال نیز چهار میلیارد تومان اعتبار را جذب خواهیم کرد.
وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به سیاست‌ها و برنامه‌های سال جاری کمیته امداد استان یادآور شد: طراحی مشاغل دانش بنیان از مهمترین اهداف به شمار می‌آید، برای تحقق این موضوع با پارک علم و فن‌آوری و دانشگاه‌های متعدد مانند آزاد اسلامی رایزنی و تعامل انجام خواهیم داد.
مدیرکل کمیته امداد قم برگزاری برنامه‌های کارآفرینی با نگاه و رویکرد مشاغل و کارآفرینی‌های دانش‌بنیانی را نیز از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد و افزود: تا پایان سال، چند رویداد کارآفرینی را با محوریت‌های گوناگون برگزار خواهیم کرد.
ی ایجاد و ساماندهی مشاغل فرهنگی را نیز از برنامه‌های درحال پیگیری این اداره‌کل طی سال جاری عنوان کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی موجود در استان، مباحثی چون اشتغال‌زایی، معرفت‌افزایی، درآمدزایی، ارزش‌افزایی و ارزش‌آفرینی از نکته‌های مدنظرمان است که از طریق تعامل با مراجع علمی، دانشگاهی و حوزوی انجام خواهد پذیرفت.
مدیرکل کمیته امداد قم یادآور شد: در حوزه فرهنگی ۲۰۰ رشته شغلی احصا شده، که امیدواریم با بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های علمی و معرفتی حوزه‌های علمیه ساماندهی شود.
وی همچنین با اشاره به پیگیری موضوع اشتغال روستایی به‌ویژه در دو شهرستان کهک و جعفرآباد به عنوان دیگر برنامه‌های کمیته امداد استان خاطرنشان کرد: در شهرستان کهک به دنبال تبدیل روستاها به قطب تولید یک محصول هستیم و در برخی مناطق روستایی نیز روستای بدون بیکار را دنبال می‌کنیم و طرح‌های فراگیری مانند فعالیت‌های مربوط به نیروگاه‌های کوچک مقیاس خورشیدی که می‌تواند درآمدزایی خوبی داشته باشد را بین خانواده‌ها توسعه می‌دهیم.
وی بیان کرد: شهرستان جعفرآباد هم با توجه به ظرفیت غنی که دارد، به عنوان محور اشتغال و کارآفرینی موردنظر می‌باشد، از این رو درصدد هستیم تا با برقراری ارتباط با فرمانداران، بخشداران و شوراهای اسلامی روستاها، شرایط پویایی را در مساله اشتغال فراهم کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا