دسته‌بندی نشدههمدانهمدان- سردبیر

بیمارستان‌های همدان ‌کمبود نیروی پرستار دارند

رئیس نظام پرستاری استان همدان گفت: در بیمارستان‌های استان مشکل کمبود پرستار داریم و درخواست جذب نیرو دادیم‌.

بیمارستان‌های همدان ‌کمبود نیروی پرستار دارند
رئیس نظام پرستاری استان همدان گفت: در بیمارستان‌های استان مشکل کمبود پرستار داریم و درخواست جذب نیرو دادیم‌.
هادی زرینی در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: از نظر وضعیت بیماری کرونا، اوضاع بیمارستان‌ها عادی و آرام شده است.
وی با تاکید بر اینکه در دو سال گذشته و دوران اوج‌ شیوع ویروس کرونا، پرستاران روزهای بسیار سختی را تجربه کردند، گفت: متاسفانه چند تن از همکاران ما در راه خدمت به بیماران، به بیماری کرونا مبتلا شدند و جان خود را از دست دادند.
رئیس نظام پرستاری استان همدان با بیان اینکه بسیاری از مشکلات جامعه پرستاری همچنان پابرجاست؛ تصریح کرد: فوق العاده خاص پرستاران که قرار بود اجرایی شود، اینک از زبان مسئولان حذف شده و به فراموشی سپرده شده است.
زرینی با تاکید بر اینکه کمبود نیرو داریم، اظهار داشت: بر اساس استاندارد کشوری باید ضریب پرستار به تخت، 1.8 دهم به ازای هر تخت باشد اما در همدان 1‌.4 پرستار به ازای هر تخت است.
وی با بیان اینکه درخواست جذب نیرو داده‌ایم، عنوان کرد: مرداد ماه امسال آزمون استخدام برگزار می‌شود، بنابراین انتظار داریم حداقل مجوز جذب 700 نیرو برای این آزمون صادر شود‌.
رئیس نظام پرستاری همدان افزود: علاوه بر این، در آزمون‌های بعدی هم باید 700 پرستار دیگر جذب شود تا به استاندارد کشوری برسیم.
زرینی با تاکید بر اینکه باید تبدیل وضعیت همکاران ما هرچه سریعتر انجام شود، گفت: از این طریق امنیت شغلی‌شان تضمین می شود.
وی با بیان اینکه برخی از همکاران ما در دوران کرونا، با قرارداد 89 روزه وارد بیمارستان‌ها و خدمت به بیماران شدند، عنوان کرد: این نیروها هم منتظر تبدیل وضعیت هستند.
رئیس نظام پرستاری استان همدان با اشاره به اینکه حقوق دریافتی پرستاران بسیار پایین است، تصریح کرد: حقوق پرستاران 89 روزه که ساعتی هستند، حداکثر 4 میلیون است، دریافتی پرستاران شرکتی 6 تا 7 ونیم میلیون، پرستاران با سابقه کمتر از 10 سال، 7 تا 8 میلیون و پرستاران سابقه بیش از 15 سال خدمت، حداکثر 10 میلیون تومان است.
زرینی با اشاره به اینکه پرستاران شیفت‌های شب دارند و مشمول سختی کار می‌شوند، گفت: اما متاسفانه حمایت مسئولان از این قشر فداکار، بسیار ناچیز است.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا