دسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقشرکتهای دانش بنیان

آشنایی استادان دانشگاه علامه طباطبائی با زیست‌بوم‌ کسب‌وکارهای دانش‌بنیان

سی و نهمین دوره دانش‌افزایی و توانمندسازی اعضای هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی در زمینه «آشنایی با زیست‌بوم‌ کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و خلاق کشور» با تاکید بر حوزه علوم انسانی و اجتماعی و با هدف ارتقاء توانمندی اعضای هیئت علمی برگزار شد.


به گزارش  بازارکار به نقل از ایسنا، با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» و لزوم توجه به ترویج فرهنگ کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکارهای دانش‌بنیان در بین اعضای هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی، با تعامل، همکاری و برنامه‌ریزی انجام شده مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه علامه طباطبائی و مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «کارگاه آموزشی دانش‌افزایی و توانمندسازی اعضای هیئت علمی در زمینه آشنایی با مفاهیم و قوانین راه‌اندازی کسب‌وکارهای دانش بنیان و خلاق در زمینه علوم انسانی و علوم اجتماعی» با حضور ۴۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی در محل سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد این دانشگاه برگزار شد.
دکتر داود حسین پور، معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی در ابتدای این دوره ضمن خیر مقدم به اعضای هیئت علمی حاضر در جلسه به اقدامات دانشگاه جهت تکمیل زیست بوم کارافرینی و نوآوری دانشگاه اشاره کرد.
همچنین دکتر مهدی گودرزی، مدیر مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی این دانشگاه ضمن اشاره به ضرورت آشنایی استادان با فرایندهای راه‌اندازی کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، به معرفی مدرسان این کارگاه پرداخت.
دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه به تعاریف مفاهیمی چون شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق، فناور و استارت‌آپ و وجه تمایز آن‌ها از یکدیگر و نیز معرفی بازیگران زیست‌بوم نوآوری کشور همچون پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد، شتاب‌دهنده‌ها و همچنین روش‌های تامین مالی کسب‌وکارهای نوپا در ایران و مراحل تامین مالی متناسب با رشد شرکت و در نهایت معرفی صندوق نوآوری و شکوفایی و خدمات آن پرداخت.
در بخش دوم دوره نیز دکتر جمال کدخداپور، سرممیز و ارزیاب شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه علوم انسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به معرفی آخرین اصلاحات و تغییرات قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، فرایندهای اجرایی کارگروه ارزیابی صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان، انواع شرکت‌های دانش‌بنیان و معیارهای سنجش و تایید آنها، معیارها و شرایط تایید شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه علوم انسانی و در نهایت معرفی و بررسی چند شرکت دانش‌بنیان علوم انسانی و محصولات و خدمات مرتبط با آن‌ها پرداخت.
دانشگاه علامه طباطبائی در این باره اعلام کرد: “این دوره با محتوای طراحی و پیش‌بینی شده، ویژه راه‌اندازی شرکت دانش‌بنیان در حوزه علوم انسانی و اجتماعی به ابتکار مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه علامه طباطبائی برای استفاده اعضای هیئت علمی فعال در این زمینه برنامه‌ریزی شده بود. با استقبال اعضای هیئت علمی از این دوره، امیدواریم ضمن برگزاری دوره‌های تکمیلی برای سایر استادان علاقه‌مند، دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان دانشگاه پیشرو در امر کاربردی‌سازی علوم انسانی و راه‌اندازی کسب و کارهای دانش‌بنیان و خلاق در زیست بوم نوآوری کشور شناخته شود.”

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا