آذربایجان غربیآذربایجان غربی- سردبیردسته‌بندی نشده

126میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد اشنویه‌ پرداخت شد

 رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشنویه گفت: سال گذشته ۱۲۶ میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان متقاضی و واجد شرایط در این شهرستان پرداخت‌ شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشنویه گفت: سال گذشته ۱۲۶ میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان متقاضی و واجد شرایط در این شهرستان پرداخت‌ شده است.
سامان چیانه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این مبلغ که نسبت به مدت مشابه ۱۰۰ درصد افزایش یافته به ۲۳۰ مددجوی زیرپوشش این شهرستان و در راستای توانمندسازی، خودکفایی و اشتغال‌زایی در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری، تولید فرش دستباف، خیاطی، صنعت، خدمات و اصناف پرداخت شده‌است.
وی اظهار داشت: مددجویان برای فراگیری حرفه‌های مختلف در دوره‌های بلندمدت و کوتاه مدت به مراکز فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی معرفی می‌شوند تا با شرکت در این دوره‌ها مهارت‌های لازم را در زمینه فعالیت در یک نوع شغل فرا گیرند.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشنویه گفت: در سال گذشته همچنین به ۷۳ طرح حمایت از پایدارسازی طرح های اشتغال نیز بیش از یک میلیارد ریال و به ۲۲ مددجو نیز وام کاریابی به میزان هر نفر ۷۰ میلیون ریال پرداخت شد.
چیانه ادامه داد: در راستای حمایت از نیازمندان امسال و در طول ماه مبارک رمضان، ۶۱۵ بسته معیشتی و هزار و ۸۰۰ پرس غذای گرم به ارزش بیش از پنج میلیارد ریال بین مددجویان توزیع شد.
وی با بیان اینکه ۸۱۱ خیر این شهرستان حامی فرزندان یتیم و محسنین این شهرستان بوده و همه ماهه برای آنها مبالغی را واریز می‌کنند افزود: ۶۱۸ یتیم و فرزند محسنین در این شهرستان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که از این میان ۲۱۷ فرزند یتیم و ۴۰۱ فرزند محسنین از حمایت‌های مادی و معنوی حامیان و کمیته امداد بهره‌مند هستند.
به گزارش ایرنا، هم‌اکنون سه هزار و ۱۲ خانوار با جمعیت بیش از هفت هزار و ۳۰۳ نفر در اشنویه تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که از این تعداد هزار و ۲۶۴ زن و هزار و ۷۴۸ مرد سرپرست خانوار هستند.
اشنویه با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی و هم‌مرز با کشورهای عراق و ترکیه واقع شده است.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا