پیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیرنواحی و شهرک های صنعتی

اختصاص ۶۷ میلیارد تومان برای تکمیل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان

استاندار لرستان از اختصاص ۶۷ میلیارد تومان برای تکمیل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خبر داد.

به گزارش بازار کار لرستان،فرهاد زیویار در خصوص جلسه‌ای که با معاون وزیر صمت داشته است، اظهار کرد:  بررسی و پیگیری ساماندهی فضای شهرک‌های صنعتی استان یکی از مهمترین موضوعاتی بود که در جلسه با دکتر رسولیان معاون وزرات صمت مطرح شد.

وی با بیان اینکه وسعت شهرک‌های صنعتی استان ۱۶۶۰ هکتار  است، افزود: این درحالیست که وسعت این شهرک‌های صنعتی لرستان در مقایسه با استان‌های همجوار از میانگین کمتری برخوردار بوده و در جلسه با معاون وزیر صمت به عنوان یک مطالبه پیگیری شد.

استاندار لرستان با بیان اینکه ساماندهی و توسعه شهرک‌های صنعتی از مهمترین عوامل رشد اقتصادی لرستان است، افزود: اختصاص زمین، تهیه زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری برای احداث شهرک‌های صنعتی از مهمترین عوامل رشد صنعت در استان به شمار می‌آید که این موضوع با حضور دکتر رسولیان مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم در این رابطه اتخاذ شد.

زیویار تصریح کرد: با توجه به گزارش ارائه شده از وضعیت شهرک‌های صنعتی استان، برای ساماندهی شهرک صنعتی بروجرد و ایجاد ساختمان گمرک آن قول داده شد ۹۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات و کمک های وزارت صمت به این مهم اختصاص داده شود.

وی ادامه داد: همچنین اعتباری بالغ بر ۶۷ میلیارد تومان از محل منابع استانی برای تکمیل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اختصاص صد در صدی خواهد یافت تا بخشی از مشکلات این مجموعه برطرف شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه به منظور بالا بردن مساحت اراضی شهرک‌های صنعتی استان در نظر است  ۷۰ هکتار زمین خریداری و در اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی قرار گیرد، افزود: با تحقق این امرشهرک صنعتی شماره ۳ بروجرد ایجاد و شهرک صنعتی شماره ۳ خرم‌آباد با اختصاص ۳۰ هکتار زمین توسعه می‌یابد؛ همچنین زمینه ایجاد شهرک صنعتی شماره ۴ خرم‌آباد که منطقه ویژه اقتصادی را شامل می شود، آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا