دسته‌بندی نشدهکرمانشاهکرمانشاه- سردبیر

۱۹ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد کرمانشاه ایجاد می شود

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: براساس اعتباراتی که در سال جاری برای حوزه اشتغال کمیته امداد کرمانشاه در نظر گرفته شده، درصورت اختصاص و جذب آن از سوی بانک های عامل، ایجاد بیش از ۱۹ هزار فرصت شغلی زودبازده برای متقاضیان جویای کار زیر پوشش این نهاد در استان پیش بینی شده است.

مدیرکل کمیته امداداستان کرمانشاه:
۱۹ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد کرمانشاه ایجاد می شود
مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: براساس اعتباراتی که در سال جاری برای حوزه اشتغال کمیته امداد کرمانشاه در نظر گرفته شده، درصورت اختصاص و جذب آن از سوی بانک های عامل، ایجاد بیش از ۱۹ هزار فرصت شغلی زودبازده برای متقاضیان جویای کار زیر پوشش این نهاد در استان پیش بینی شده است.
“پیمان ترکمانه” روز پنجشنبه به ایرنا افزود: برای ایجاد این فرصت های شغلی بیش از هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه در نظر گرفته شده که محل تامین این اعتبار منابع قرض الحسنه بانک های عامل و صندوق امداد ولایت است.
وی با بیان اینکه هم اکنون سقف تسهیلات اشتغال کمیته امداد ۱۰۰ میلیون تومان است، بیان کرد: این تسهیلات قرض الحسنه و بدون نیاز به سپرده در اختیار متقاضیان تحت حمایت قرار می گیرد.
مدر کل کمیته امداد استان کرمانشاه به فرصت های شغلی ایجاد شده در سال ۱۴۰۰ نیز اشاره کرد و گفت: در سال گذشته هفت هزار و ۲۴۳ فقره وام قرض الحسنه با اعتبار ۳۳۷ میلیارد تومان به اشتغال خانوارهای تحت حمایت در استان اختصاص پیدا کرده است.
ترکمانه در پایان با تاکید بر اینکه لازمه ایجاد اشتغال پایدار و درآمدزا کسب مهارت های فنی و حرفه ای توسط متقاضیان است، بیان کرد: امیدواریم در سال ۱۴۰۱ نیز بیش از پنج هزار نفر از برنامه های مهارت آموزی این نهاد بهره مند و سپس وارد بازار کار شوند.
۸۵ هزار خانوار با جمعیت ۱۷۲ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه زیر پوشش کمیته امداد است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا