دسته‌بندی نشدهفارسفارس- سردبیر

ایجاد ٧ شهرک جدید صنعتی در فارس

مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور گفت: توسعه و ایجاد ٧ شهرک جدید صنعتی در فارس در دست اقدام است و هر کجا توانمندی وجود باشد، آمادگی همکاری و صدور مجوز هستیم.

ایجاد ٧ شهرک جدید صنعتی در فارس
مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور گفت: توسعه و ایجاد ٧ شهرک جدید صنعتی در فارس در دست اقدام است و هر کجا توانمندی وجود باشد، آمادگی همکاری و صدور مجوز هستیم.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، علی رسولیان در آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی حلوا ارده سنتی زرقان گفت: بیشترین اشتغالی که در دنیا و ایران ایجاد شده ناشی از صنایع کوچک بوده و مدل‌های موفقی در دنیا از جمله؛ آسیای شرقی، کره، چین و ترکیه که موجب توسعه تولید و اشتغال اجرا شده است.
مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور ادامه داد: اگر می‌خواهیم بنگاه‌های اقتصادی و اشتغال ایجاد شود، باید سنت‌هایی که وجود دارد را در قالب خوشه‌های صنعتی حمایت و تقویت کنیم.
رسولیان خاطرنشان کرد: یکی از وظایف ما علاوه بر ایجاد زیرساخت‌ها، اجرای خوشه‌های صنعتی است که مدل دینی آن اقتصاد مقاومتی و مدل بین‌المللی آن مباحثی است که در کشور‌های دیگر اجرایی شده است.
او اعلام کرد که ۴۰۰ استعداد برای خوشه‌های صنعتی در کشور شناسایی شده که ٢٠ خوشه آن مربوط به فارس از جمله مسقطی و فرش دستبافت است.
معاون وزیر صمت همچنین بیان کرد: پس از انجام یک کار مطالعاتی، تامین اعتبار خوشه حلوا ارده زرقان را تعریف خواهیم کرد.
رسولیان اضافه کرد: کسانی که می‌خواهند در شهرک‌های صنعتی مشغول به کار شوند، می‌توانند عمده کار خود را از منازل با کارگاه‌های کوچک خانگی شروع کنند.
او ادامه داد: سال گذشته توانستیم بیش از ٨ هزار هکتار به اراضی صنعتی اضافه کنیم و تقاضا برای ایجاد صنعت در حال رشد است.
مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور با بیان اینکه توسعه و ایجاد ٧ شهرک جدید صنعتی در فارس در دست اقدام است، به ایجاد شهرک‌های خصوصی هم اشاره و عنوان کرد: نگاه وزیر صنعت حمایت از بخش خصوصی است و هر کجا توانمندی وجود باشد، آمادگی همکاری و صدور مجوز هستیم.
رسولیان خاطرنشان کرد: نهضت کارگاه سازی را در نقاط نقاضا محور از سال گذشته نیز در دستور کار قرار داده‌ایم و ١٤٠٠ کارگاه تاکنون احداث یا در دست اجرا قرار گرفته است.
تسهیل صدور مجوز کسب و کار در راستای شعار سال
علی‌حسین رعیتی معاون روابط کار وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در اختتامیه جشنواره ملی حلوا ارده سنتی زرقان با بیان اینکه در سالی که به نام تولید و اشتغال نامگذاری شده تلاش بر این بوده که زمینه رونق تولید و اشتغال ایجاد شود، اظهار کرد: صدور مجوز کسب و کار و تسهیل آن از اقدامات در حال انجام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
او با بیان اینکه صدور مجوز برای مشاغل خانگی تسهیل شده تا کسانی که متقاضی هستند بتوانند به راحتی مجوز بگیرند، گفت: در حال حاضر زمان صدور مجوز یک روز بیشتر زمان نخواهد برد، بوروکراسی و فرایند اداری تولیدکنندگان را آزار می‌داد اما در حوزه وزارت کار این موانع به حداقل رسیده است.
رعیتی عنوان کرد: تسهیل شرایط به ویژه در مشاغل خانگی و جواز کارگاهی برای کمک و انگیزه کارگران تسهیل شده است و در ۶ ماه گذشته بیش از ۶۰۰ جواز کارگاهی صادر شده است و وزارت کار به دنبال این است که با اقداماتی سرمایه‌گذاری اجتماعی نظام را بیشتر کند.
رعیتی با بیان اینکه رفاه مردم سومین پروژه برای رفع فقر مورد توجه است که تلاش بر این با هم افزایی این موضوع پیش برود، عنوان کرد: مدیریت ۴۰۰ شرکت بزرگ کشور با وزارت کار است که برای ارتقای آنها تلاش گسترده شده تا این شرکت‌ها به سوددهی برسد و خدمات به جامعه هدف را بیشتر کند.
او اضافه کرد: در سال ۱۳ هزار حادثه ناشی از کار و ۸۰۰ نفر فوتی ناشی از این حوادث داریم و از تجارب دنیا برای حفظ و صیانت نیروی کار استفاده خواهیم کرد همچنین امنیت شغلی کارگران نیز مورد توجه بوده است تا دغدغه کارگران را کمتر کنیم.

انتهای خبر/خ

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا