آذربایجان غربیآذربایجان غربی- سردبیرپارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشدهشتاب دهنده هاکسب و کارهای نوپانوآوری و کارآفرینی

ساختمان مراکز رشد نوآوری و کار آفرینی دانشگاه ارومیه افتتاح شد

معاون فناوری و نوآوری وزات علوم تحقیقات و فناوری از افتتاح ساختمان مراکز رشد نوآوری و کار آفرینی دانشگاه ارومیه خبر داد و گفت: دانشگاه‌ها باید به سمت ایجاد پردیس‌های علم و فناوری پیش بروند در دانشگاه ارومیه نیز ظرفیت خوبی در جهت ایجاد این پردیس در محل سایت داخل شهر این دانشگاه وجود دارد و با افتتاح این مرکز در این مکان مقدمات تاسیس آن ایجاد شد


به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه، همزمان با سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین و با حضور دکتر خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزات علوم تحقیقات و فناوری ساختمان مراکز رشد، نوآوری و کارآفرینی دانشگاه ارومیه در بنایی با قدمتی بیش از ۱۵۰ سال، بعد از مرمت و مقام‌سازی در راستای تکمیل زیست بوم نوآوری و ایفای نقش راهبری این اکوسیستم در محل پردیس شهر دانشگاه ارومیه افتتاح شد.
خیرالدین در این آیین ضمن ابراز خرسندی از افتتاح این مرکز، گفت: دانشگاه‌ها باید به سمت ایجاد پردیس‌های علم و فناوری پیش بروند.
در دانشگاه ارومیه نیز ظرفیت خوبی در جهت ایجاد این پردیس در محل سایت داخل شهر این دانشگاه وجود دارد و با افتتاح این مرکز در این مکان مقدمات تاسیس آن ایجاد شد.
وی افزود: ما در وزارت علوم نیز از ایجاد پردیس‌های علم و فناوری در دانشگاه‌ها در راستای ایجاد اشتغال پایدار حمایت می‌کنیم.
علیجانپور رئیس دانشگاه ارومیه در حاشیه این آیین گفت: از سال ۱۳۹۸ پروژه مقام سازی و مرمت این ساختمان با زیربنای ۲۵۰۰ مترمربع با رعایت اصول مهندسی ساختمان آغاز و از پاییز سال گذشته با رفع برخی موانع و تامین اعتبار این عملیات تسریع گردید و هم اکنون بعد از افتتاح، آماده استفاده فناوران و کارآفرینان تحت عنوان مراکز رشد، نوآوری و کارآفرینی قرار می‌گیرد.
رئیس دانشگاه ارومیه بیان کرد: ساختمان مرکز نوآوری شامل فضاهای ستادی و فضای اشتراکی کسب و کار برای فعالیت سه مجموعه نوآوری با مشارکت شتاب دهنده‌ها، خانه خلاق با مشارکت مجری بخش خصوصی و استودیوی استارت‌آپ (statrup studio) و همچنین اتاق‌های مشاوره و کلاس، اتاق جلسات مشترک برای واحدهای فناور مستقر و مجموعه تولید محتوای مجازی است.
وی افزود: همچنین برخی فضاها به‌صورت چند منظوره در زمان‌های مختلف، ازجمله برگزاری سمینارها و رویدادهای کارآفرینی و نمایشگاه‌های عرضه فناوری استفاده خواهد شد.
رئیس دانشگاه ارومیه در پایان گفت: تشکیل پردیس علم و فناوری از جمله برنامه‌های آتی دانشگاه ارومیه در راستای توسعه فناوری و ایجاد اشتغال دانش بنیان است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا