دسته‌بندی نشدهکهگیلویه وبویراحمدکهگیلویه وبویراحمد- سردبیر

نقش مهم صنایع کوچک در ایجاد اشتغال، رونق تولید، توسعه اقتصادی

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: صنایع کوچک می توانند نقش اساسی در برنامه های آینده توسعه صنعتی و اقتصادی کشور داشته باشند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد
نقش مهم صنایع کوچک در ایجاد اشتغال، رونق تولید، توسعه اقتصادی
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: صنایع کوچک می ‏توانند نقش اساسی در برنامه ‏های آینده توسعه صنعتی و اقتصادی کشور داشته باشند.
سید هاشم موسوی جهان آباد در جمع خبرنگاران افزود: بخش خصوصی به ویژه صنایع کوچک و متوسط، عامل مهمی در توسعه اقتصادی هستند. صنایع کوچک می‏ توانند نقش اساسی در برنامه ‏های آینده توسعه صنعتی و اقتصادی کشور داشته باشند.
وی اظهارکرد: صنایع کوچک نقش مهمی در ایجاد اشتغال، رونق تولید و افزایش صادرات غیرنفتی دارند این صنایع با کارآفرینی، نوآوری و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، بر رشد اقتصادی اثر می ‏گذارند با همین نگاه به منظور توسعه فعالیت‌های اشتغال‏زا، بنگاه‌‏های خرد و متوسط مورد توجه ویژه قرار گرفته ‏اند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با توجه به این‏که بیش از ۹۵درصد از واحدهای صنعتی کشور و استان، کوچک و متوسط هستند و بیش از نیمی از شاغلان بخش صنعت را در خود جای داده ‏اند ، این صنایع از اهمیت بسزایی برخوردار شده و می ‏توانند نقش اساسی در برنامه‏ های آینده توسعه صنعتی و اقتصادی کشور داشته باشند.
موسوی جهان آباد تصریح کرد: صنایع کوچک به علت سرمایه‌گذاری کمتر در مقایسه با صنایع بزرگ، در زمان کمتری به تولید و بهره‌برداری و اشتغال می‌رسند و البته با نوسانات و تلاتم های اقتصادی نیز زودتر دچار مشکل می‌شوند بنابراین حمایت از آنها به‌عنوان یک اولویت مطرح است.
وی ادامه داد: در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدائی ها با کار و تلاش مستمر و نظام مند به دنبال ایجاد شرایط بهینه و مناسب در راستای حمایت از تولید و سرمایه گذاری هستیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برای درون زا کردن اقتصاد و داشتن استراتژی، کارسازترین راه حرکت در چارچوب برنامه های و سیاستهای مبتی بر طرفیت های منطقه ای در قالب طرحهای آمایش سرزمین است لذا یکی از مهم‌ترین شاخص های توسعه اقتصادی، صنایع بومی است که نیازمند برنامه ریزی و حمایت از تولیدات داخلی و بومی است .
به گزارش ایسنا، موسوی جهان آباد در پایان با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی مهم‌ترین زیرساخت استقرار صنایع کوچک به شمار می‌روند از فراهم بودن بسترها برای جذب سرمایه‌گذار در ۱۳ شهرک و ناحیه صنعتی در استان خبر داد و بیان کرد: تاکنون ۱۰۰۹ قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان با متقاضیان منعقد شده که از این تعداد ۳۵۲ واحد با اشتغالزایی افزون‌بر ۵۳۸۶ نفر براساس مجوز در مرحله بهره‌برداری قرار دارند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا