آموزش و مهارتاجتماعیایلامایلام- سردبیردسته‌بندی نشده

مدیرکل زندان‌های استان خبر داد: اشتغال ۳۵ درصد از زندانیان در ایلام

مدیرکل زندان‌های استان ایلام از اشتغال ۳۵ درصد زندانیان در استان خبر داد.

به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا، “مجید احسانی” اظهار کرد: جرم پدیده‌ای اجتماعی است که آثار منفی اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی بسیاری به دنبال دارد و موجب به خطر افتادن آرامش و امنیت عموم مردم در جامعه می‌شود.
وی گفت: از این رو بازپروری، اصلاح زندانیان و کاهش جرم یکی از اولویت‌های زندان‌ها است که با سیاست‌گذاری‌های مختلف از جمله اشتغال‌زایی‌ مهارت‌آموزی و توانمند سازی زندانیان، قابل اجرا است.
مدیرکل زندان‌های استان ایلام با تاکید بر اینکه ۳۵ درصد زندانیان در کل زندان‌های استان مشغول به کارند تصریح کرد: سازمان زندان‌های استان ایلام با همکاری دستگاه‌های اجرایی از جمله سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور، صنعت و معدن، جهاد کشاورزی، محیط‌زیست، منابع طبیعی، میراث فرهنگی، خیریه‌ها و انجمن حمایت از زندانیان در تلاش بوده تا با توانمندسازی شغلی زندانیان فاقد مهارت، ضمن غنی‌سازی اوقات فراغت آنها، زمینه اشتغال‌زایی پایدار برای این قبیل زندانیان را حین تحمل کیفر و پس از آزادی فراهم کند تا احتمال بازگشت مجدد آنان به زندان‌ها را نیز به حداقل برساند.
احسانی ادامه داد: سازمان زندان‌ها تا کنون ۲۶ دوره مهارت آموزی شامل برق ساختمان، قالی بافی، آرایشگری، تعمیر موبایل، گیوه بافی، معرق کاری در بند آقایان و در بند نسا نیز عروسک سازی، کاموا بافی، خیاطی، قالی بافی و… برگزار کرده است.
وی افزود: پس از برگزاری کلاس‌های آموزشی توسط مربیان فنی‌ حرفه‌ای در زندان و صدور گواهینامه معتبر مهارت، زندانیان میتوانند با مراجعه به مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج بر اساس مدرک خود وام و تسهیلات خوداشتغالی برای ایجاد کسب و کار دریافت کنند.
مجید احسانی با اشاره به اینکه مواد اولیه کار از طریق انجمن حمایت از زندانیان تامین می‌شود. گفت: لازم به ذکر است میزان درآمد یا دستمزد زندانی شاغل بر مبنای میزان کار وی تعیین و به حساب شخصی زندانی واریزمی‌شود.
مدیرکل زندان‌های استان ایلام امید می‌رود با تلاش‌های سازمان زندان‌ها و همچنین سایر دستگاه‌های اجرایی بتوان قدم چشم‌گیری در راستای حمایت از توسعه اشتغال و حرفه آموزی مولد در زندان‌ها و همچنین حمایت از خانواده زندانیان برداشته شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا