بوشهربوشهر- سردبیردسته‌بندی نشده

زمینه اشتغال ۳۰۰۰۰ نفر در استان بوشهر فراهم می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه امسال ۷.۵ میلیون نفر، ساعت آموزش در مشاغل مختلف ارائه می‌شود گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده امسال ۳۰ هزار فرصت شغلی در استان بوشهر برای مهارت‌آموزان ایجاد می‌شود.

زمینه اشتغال ۳۰۰۰۰ نفر در استان بوشهر فراهم می‌شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه امسال ۷.۵ میلیون نفر، ساعت آموزش در مشاغل مختلف ارائه می‌شود گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده امسال ۳۰ هزار فرصت شغلی در استان بوشهر برای مهارت‌آموزان ایجاد می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مصدق کشاورزی در نشست با مسئولان آموزش فنی و حرفه‌ای استان، با بیان اینکه مهارت‌آموزی از اولویت‌های وزارت کار است اظهار داشت: کاهش زمان صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای به 3 روز، رشد 16 درصدی آموزش و صدور سریع گواهی مهارت ،تنها بخشی از موفقیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در دولت سیزدهم است.
وی برنامه امسال در مهارت‌آموزی را برشمرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی امسال 7.5 میلیون نفر ساعت آموزش در مشاغل مختلف ارائه می‌شود.
کشاورزی با بیان اینکه فرهنگ کار، مهارت‌آموزی و آموزش کاربردی باید از مدارس و بنیان خانواده‌ها آغاز شود خاطرنشان کرد: در این صورت تحولی عظیم در جامعه شکل خواهد گرفت و اکنون مهمترین هدف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری مقوله اشتغال است که با همکاری سازمان‌های زیر مجموعه با تمام تلاش پیگیری می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر توجه به تدوین مهارت بر اساس ظرفیت‌‌های اقتصادی و تولیدی شهرها و روستاها را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: طرح‌های اشتغال‌زایی بر اساس ظرفیت‌های تولیدی و اقتصادی اجرا و با برنامه‌ریزی انجام شده امسال 30 هزار فرصت شغلی در استان بوشهر برای مهارت‌آموزان ایجاد می‌شود.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی باید با اهتمام کامل در توسعه اشتغال در استان بوشهر تلاش کنند، اظهار کرد: بر اساس تفاهم منعقد شده و با برنامه‌ریزی انجام شده توسعه اشتغال‌زایی با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و بانک‌های زیر مجموعه امسال به صورت جدی پیگیری می‌شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر با تأکید بر توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی و اشتغال در جامعه خاطر نشان کرد: کسانیکه از آموزش فنی و حرفه‌ای مدرک آموزش مهارت دریافت می‌کنند در حوزه اشتغال کمتر دچار آسیب هستند و ما وظیفه ارتباط بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای داریم تا بتوان کارآموزان دارای مهارت برای بازار کار استان بوشهر آماده شود.
کشاورزی با بیان اینکه مهارت‌آموزی و توانمندسازی نیروی کار راهکار برون رفت از مشکل اشتغال است تصریح کرد: شعار «هر شهروند یک مهارت» می‌تواند نوید بخش آینده روشن برای ایجاد اشتغال در استان باشد و باید به این نکته که کار تنها به معنای اشتغال اداری نیست توجه برای اصلاح فرهنگ کار، تلاش کنیم.
بدون مهارت‌آموزی، امکان اشتغال مولد وجود ندارد
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر هم با اشاره به نقش نیروی انسانی ماهر در تولید و اشتغال دانش‌بنیان اظهار داشت: وابستگی چرخ تولید هر جامعه متکی به دست‌های توانمند و ماهر نیروی کار جامعه است و باید برای کمک به تولید و اقتصاد ملی به مهارت‌آموزی این قشر بیش از پیش توجه کرد.
عبدالمجید دراهکی با بیان اینکه توسعه مهارت‌آموزی و راه‌اندازی کسب و کار در استان به‌منظور ایجاد اشتغال ، نیازمند کارهای جهادی، فراگیر و مستمر است افزود: بدون مهارت‌آموزی و دسترسی به فنآوری روز امکان اشتغال مولد برای متقاضیان و کارگران وجود ندارد ، بنابر این جامعه هدف تعاون، کار و رفاه باید به سمت فراگیری مهارت‌ها سوق داده شوند.
وی از تضمین شغل برای متقاضیان اشتغال استان بوشهر در صورت کسب مهارت فنی و حرفه‌ای خبر داد و اضافه کرد: برای نخستین بار در کشور این اداره کل در راستای سیاست‌های حمایتی خود از متقاضیان اشتغال، تأمین شغل آنها را در مقابل مهارت‌آموزی تضمین می‌کند.
انقلاب مهارت‌آموزی در استان بوشهر
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه مهارت‌آموزی به یک مطالبه ملی تبدیل شده است خاطر نشان کرد: در این زمینه سند ملی مهارت‌آموزی و اشتغال در شورای عالی اشتغال با حضور رئیس جمهور تصویب شده و در راستای همین سند آموزش‌های فن‌آوری و دانش‌بنیان در استان بوشهر برگزار خواهد شد.
دراهکی یکی از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی را نهادینه کردن فرهنگ مهارت‌آموزی در بین خانواده‌ها عنوان کرد و گفت: توسعه مهارت‌آموزی فرمول نجات بخش امروز کشور است و وجود نیرو‌های ماهر در استان بوشهر در توسعه تمامی عرصه‌ها به‌خصوص صنایع مستقر در استان موثر است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا