دسته‌بندی نشدهلرستانلرستان- سردبیر

وضعیت اشتغال استان لرستان پس از سفر رئیس‌جمهور بهبود یافت

معاون عمرانی استاندار لرستان با اشاره به بهبود وضعیت اشتغال این استان پس از سفر رئیس‌جمهور گفت: صنایع داروسازی و سرم‌سازی هلال‌احمر در لرستان راه‌اندازی شود.

وضعیت اشتغال استان لرستان پس از سفر رئیس‌جمهور بهبود یافت
معاون عمرانی استاندار لرستان با اشاره به بهبود وضعیت اشتغال این استان پس از سفر رئیس‌جمهور گفت: صنایع داروسازی و سرم‌سازی هلال‌احمر در لرستان راه‌اندازی شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، احمدرضا دالوند در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان اظهار داشت: حضور هلال‌احمر در میان مردم سبب اعتماد آن‌ها به این مجموعه می‌شود و باید تلاش کنیم این اعتماد محکم‌تر و قوی‌تر شود.
وی با اشاره به اقدامات جمعیت هلال‌احمر در سیل استان لرستان افزود: سیل سال 1398 در صد سال گذشته در این استان بی‌سابقه بود که جمعیت هلال‌احمر در تمامی صحنه‌ها با خدمت صادقانه خوب درخشیدند.
معاون عمرانی استاندار لرستان با اشاره به اهمیت آموزش در جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد: آموزش در جمعیت هلال‌احمر و همچنین تربیت نیروهای متخصص یک بحث اساسی و کلیدی است که خوشبختانه در این استان به‌خوبی انجام شده‌ و نیاز است با شدت بیشتری ادامه داشته باشد.
وی استفاده از ظرفیت خیرین را بسیار مهم دانست و بیان کرد: در جمعیت هلال‌احمر باید به ظرفیت خیران اهمیت بیشتری داد و حضور خیران در این جمعیت پررنگ‌تر شود.
دالوند با بیان اینکه باید از ظرفیت‌ نیروهای بومی که در جمعیت هلال‌احمر کشور حضور دارند، استفاده شود گفت: لرستان در بحث زیرساخت‌ها دارای یک عقب‌افتادگی مضاعفی است و باید با تلاش و پیگیری‌های جهادی این عقب‌ماندگی‌ها جبران شود.
وی تصریح کرد: لرستان علی‌رغم اینکه منابع آبی خوبی دارد، ولی در بحث زیر ساخت ها مشکل داریم و 12 میلیارد مترمکعب رواناب سالانه از این استان خارج می‌شود و همین امر سبب شده‌است تا در بخش کشاورزی با بحران مواجه باشیم.
معاون عمرانی استاندار لرستان با بیان اینکه در باید حق این استان در بخش آب گرفته شود تا بتوانیم کمبودها را جبران کنیم خاطرنشان کرد: جمعیت هلال‌احمر دارای شرکت‌های زیرمجموعه‌ای خوبی است که امیدواریم پای کار بیایند و بستری فراهم‌ کنند که عقب‌ماندگی‌های لرستان جبران شود و تا حدودی مشکل بیکاری این استان رفع شود.
دالوند گفت: جمعیت هلال‌احمر لرستان دارای زمین‌های بسیار خوبی در پل هرو و شهرستان ازناست که انتظار داریم شرکت‌های زیرمجموعه با ورود به این استان و ایجاد صنایع داروسازی و سرم‌سازی هلال‌احمر از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.
وی با بیان اینکه انتظار داریم سایت هوایی هلال‌احمر لرستان تکمیل شود، زیرا ظرفیت خوبی برای این استان و غرب کشور است، تکمیل شود، افزود: وضعیت اشتغال لرستان بر اساس آمار پس از سفر رئیس‌جمهور به‌واسطه مصوبات و اعتبارات با رویکرد خوبی مواجه بوده‌است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا