اخبار استخداماستخدامدسته‌بندی نشده

سامانه “شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی” راه‌اندازی شد

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از راه‌اندازی سامانه "شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی کشور" خبر داد.

سامانه “شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی” راه‌اندازی شد
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از راه‌اندازی سامانه “شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی کشور” خبر داد.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ “ناصر باقری‌مقدم” قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به تصویب آیین‌نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه‌های اجرایی توسط هیات وزیران در اسفندماه سال 1400، گفت: این آئین‌نامه که به پیشنهاد مشترک بنیاد ملی نخبگان و سازمان اداری و استخدامی کشور مصوب شده، کلیه دستگاه‌های اجرایی را به جذب و نگهداشت استعدادهای برتر و نخبه مکلف کرده است.
وی ادامه داد: از این‌رو و به منظور شناسایی نخبگان و مستعدان برتر در زمینه‌های تخصصی، نظام اداری و حکمرانی، که علاقه‌مند به جذب و اشتغال در فعالیت‌های اجرایی هستند، سامانه «شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی کشور» در بنیاد ملی نخبگان راه‌اندازی شده است.
باقری‌مقدم گفت: دانش آموختگان دانشگاه‌ها و موسسات عالی کشور و دانشجویان سال آخر تحصیل می‌توانند برای استفاده از این تسهیلات از روز یکشنبه مورخ 1401/02/25تا 1401/03/10 (در فراخوان اول) جهت تشکیل و یا تکمیل پرونده و ثبت درخواست، به سامانه سینا به آدرس https://sina.bmn.ir/ مراجعه و اطلاعات خود را در این سامانه بارگذاری کنند.
پس از بررسی اولیه اطلاعات ایشان، پرونده متقاضی به کارگروه تخصصی مربوطه ارسال خواهد شد و درصورت تایید، براساس تخصص و توانمندی داوطلبان و همچنین نیاز دستگاه‌های اجرایی، متقاضیان شناسایی شده پس از طی دوره‌های توانمندسازی توسط سازمان امور اداری و استخدامی به دستگاه‌ها معرفی ‌می‌شوند.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در ادامه گفت: همچنین به بزودی امکان رصد چگونگی جذب و بکارگیری نخبگان در دستگاه‌های اجرایی کشور بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان به آدرس bmn.ir فراهم شده و بنیاد بنا دارد با ارائه گزارش‌های منظم، آخرین آمار اشتغال نخبگان در کشور، براساس این مصوبه را به اطلاع مردم و مسئولین برساند.
باقری مقدم در پایان ابراز امیدواری کرد، اجرایی‌سازی این مصوبه با ارائه سازوکار شفاف و قابل اجرا، علاوه بر ایجاد امکان اشتغال برای نخبگان و مستعدان برتر، گامی باشد در راستای حل مشکلات دستگاه‌های اجرایی که به حل مسائل واقعی توسط نخبگان و مدیریت تحولات کشور توسط ایشان منتج شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا