آموزش و مهارت

تکمیل باغ گیاه‌شناسی زاگرس لرستان رونق گردشگری، ایجاد اشتغال و ذخیره گیاهان محلی را دنبال دارد

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: تکمیل باغ گیاه‌شناسی زاگرس، رونق گردشگری، ایجاد اشتغال و ذخیره گیاهان محلی را برای استان دنبال دارد.

به گزارش بازار کار لرستان، کریم قربانی در جلسه شورای اداری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان  که با حضور مهندس خشنود مدیرکل امور اداری، مهندس یوسفیان مدیرکل امور مالی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر محمودی معاونت اداری مالی سازمان جنگل‌ها، مراتع کشور و هیئت همراه، در محل باغ گیاه‌شناسی زاگرس خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: در این مرکز و باغ گیاه‌شناسی زاگرس هدف پرورش و احیاء رستنی‌های منطقه زاگرس به عنوان کانون گیاهان بومی لرستان و مجموعه‌ای برای نمایش آنها به عموم مردم است.

وی عنوان کرد: در این مرکز انواع گیاهان و روییدنی‌های حوزه زاگرس و  گیاهانی که در گذشته کشت می‌شده‌اند و اکنون کمیاب و نایاب شده‌اند، وجود دارد که نشان از اهمیت و نیاز به وجود چنین مجموعه‌ای بدیهی است.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان خاطرنشان کرد: تکمیل این مجموعه اهدافی مانند رونق گردشگری، ایجاد اشتغال و ذخیره گیاهان محلی را دنبال دارد.

قربانی با بیان اینکه مجموعه باغ تحقیقات گیاه شناسی به عنوان قطب پژوهش و آموزش منابع طبیعی زاگرس در موضوعات آموزشی خواهد بود، گفت: باغ تحقیقات گیاه شناسی زاگرس یکی از کارهای ماندگار استان است.

وی ادامه داد: علاوه بر کاربردهای تحقیقاتی، گردشگری و اقتصادی می‌توان جنبه آموزشی این مجموعه را اصلی ترین کاربرد این مجموعه عنوان کرد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا