اردبیلاردبیل- سردبیرتسهیلاتدسته‌بندی نشدهکسب و کارهای نوپانوآوری و کارآفرینی

ارائه تسهیلات به طرح ملی توسعه مشاغل خانگی پیگیری می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: تسریع در ارائه تسهیلات به طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان اردبیل پیگیری می‌شود.


به گزارش بازارکار به نقل از خبرنگار مهر، بهروز رحیثم‌زاده  در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه واجدین شرایط طرح ملی توسعه مشاغل خانگی برای استفاده از تسهیلات مالی معرفی شده‌اند، اظهار کرد: تسریع در ارائه تسهیلات به طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان اردبیل پیگیری می‌شود.
وی با اشاره به دریافت تسهیلات توسط تعداد ۳۱۱ طرح با مبلغ ۱۶ میلیارد تومان افزود: در سطح استان بیش از دو هزار طرح به بانک ها جهت استفاده از تسهیلات به مبلغ ۱۲۷ میلیارد تومان معرفی شده است که تعداد معدودی موفق به دریافت این تسهیلات شده‌اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: حدود ۳۴۰ طرح نیز از محل مستقل و پیشران محور طرح ملی توسعه مشاغل خانگی جهاددانشگاهی جهت استفاده از تسهیلات بانکی به ما ارسال شده است که تسریع در استفاده از این تسهیلات در حال پیگیری است.
رحیم‌زاده با بیان اینکه جهاددانشگاهی نگاه علمی به طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دارد، گفت: برای برون رفت از مسیر انحرافی باید از نتایج تحقیقات و تجارب این نهاد انقلابی استفاده شود چرا که تیمی ارزشمند در حوزه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی تشکیل شده است.
مهران اوچی، رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل نیز در این نشست با بیان اینکه در راستای ساماندهی مشاغل خانگی، سه هزار و ۳۲۲ نفر در این طرح ثبت نام کردند، افزود: ۳ هزار و ۳۱۶ نفر مورد ارزیابی و ۲ هزار و ۴۷۳ نفر نیز مورد استعداد سنجی قرار گرفتند.
وی با اشاره به تجربه موفق جهاددانشگاهی در سایر استان‌ها در ایجاد بازارچه و نمایشگاه دایمی و محلی مشاغل خانگی، تصریح کرد: جهاددانشگاهی اردبیل برای ایجاد این نمایشگاه با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام آمادگی می‌کند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا