پیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیر

رئیس سازمان صمت لرستان : با راه‌اندازی کارخانه استیل کورد ۶۰۰ فرصت شغلی ایجاد می‌شود

رئیس سازمان صمت لرستان گفت: با راه‌اندازی کارخانه استیل کورد ۶۰۰ فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

به گزارش بازار کار لرستان، بهمن جعفری در حاشیه بازدید وزیر صمت از طرح احداث کارخانه استیل کورد سلسله که امروز صورت گرفت، اظهار کرد: طرح احداث کارخانه استیل کورد این شهرستان با سرمایه‌گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و فولاد مبارکه، در زمینی به مساحت ۵ هکتار و زمینه تولید ۱۵۰۰۰ تن استیل کورد (سیم فولادی مورد استفاده در تایر رادیال) را فراهم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی این کارخانه ۶۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد، افزود: با احداث این مجموعه صنعتی بخش زیادی از نیاز کشور به استیل کورد تأمین خواهد شد.

رئیس سازمان صمت لرستان خاطرنشان کرد: در این شهرستان مشکل تأمین آب برق و گاز وجود نداشته و با تأمین زمین در شهرک صنعتی مشکل زیست‌محیطی هم نخواهد داشت و اشتغال پایدار ایجاد می‌شود.

جعفری اضافه کرد: با توجه به اهمیت تایر به‌عنوان کالای استراتژیک و کمبود عرضه داخلی ایجاد ظرفیت برای تولید آن ضرورت جدی بوده که استیل کورد به‌عنوان ماده اولیه در این محصول به کار رود.

وی بیان کرد: در حال حاضر نیاز کشور استیل کورد حدود ۱۰ هزار تن در سال بوده که دو واحد تولیدی در استان‌های ایلام و زنجان موجود هستند و مجموعاً حدود ۵۰ درصد نیاز کشور را تأمین می‌کنند.

رئیس سازمان صمت لرستان تصریح کرد: بخش زیادی نیاز کشور از خارج وارد می‌شود که با توجه به طرح‌های در دست احداث همچون لاستیک‌سازی نیکرو گسترش خرم‌آباد و بارز الیگودرز در لرستان ضمن ایجاد زنجیره تولید در استان نیاز آینده کشور که حدود ۱۵ هزار تن در سال است، نیز تأمین خواهد شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا