اجتماعیاقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیرمجلس

سالانه ۱۳ هزار جوان لرستانی به دیگر شهرهای کشور مهاجرت می‌کنند

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه ۱۳ هزار جوان لرستانی به دیگر شهرهای کشور مهاجرت می‌کنند.

به گزارش بازار کار لرستان، یحیی ابراهیمی در نشست وزیر صمت با فعالین اقتصادی سلسله که امروز با حضور استاندار لرستان، امام جمعه، فرماندار شهرستان سلسله و جمعی از مسئولین استان برگزار شد، اظهار کرد: لرستان دارای ظرفیت‌های طبیعی زیادی بوده اما متأسفانه نسبت به پیشرفت در دیگر شهرهای کشور، سهم خوبی از صنعت نداشته است.

وی با بیان اینکه پس از ۴۳ سال مطالبات مردم لرستان، مطالبات اولیه است، افزود: سرمایه‌گذاری دولتی قبل از جنگ تحمیلی انجام نشد و این مهم پس از جنگ نیز ابتر ماند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس خاطرنشان کرد: طی این سال‌ها توزیع اعتبارات بر اساس شاخصه‌ها و قابلیت‌ها نبوده و علت آن تصمیم‌های غلطی بوده که در مرکز زده شده و امروز موجب محرومیت استان شده است.

ابراهیمی با بیان اینکه  اکتشافات در لرستان شروع شود، چراکه معادن خوبی در استان وجود دارد، اضافه کرد: معادن خوبی در لرستان وجود دارد و در این راستا بیش از ۵۶ رگه معدنی در استان کشف شده که نیازمند سرمایه‌گذاری است.

وی با انتقاد از اینکه سالانه ۱۳ هزار جوان لرستانی به دیگر شهرهای کشور مهاجرت می‌کنند، بیان کرد: برای حل بخشی از معضل بیکاری لرستان انتظار می‌رود بخش‌های حاکمیتی همچون شستا و ایمیدرو برای سرمایه‌گذاری در استان ورود کنند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا