اقتصادی و بازار سرمایهدسته‌بندی نشدهگلستانگلستان- سردبیر

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان: مدیران سنگ‌انداز معضل اصلی حوزه اشتغالند اشتغالزایی با پرداخت تسهیلات اشتباه است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان از غیبت برخی از مدیران در جلسه کارگروه اشتغال استان انتقاد کرد و گفت: برخی از مدیران باور ندارند که باید در حوزه اشتغال کار کنند و این گرفتاری اصلی حوزه اشتغال است.


به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا،سید محمد دهنوی در کارگروه اشتغال استان گلستان اظهار کرد: مدیری که نداند در جلسه برای چه موضوعی حاضر شده پسندیده نیست، بنده از مدیرانی که آمار اشتغال آنها بالا و درست است قدردانی می‌کنم.
وی از غیبت برخی از مدیران در جلسه کارگروه اشتغال انتقاد کرد و افزود: از مدیرانی که به هر دلیلی امروز در کارگروه اشتغال استان گلستان حضور نیافتند گله‌مند هستیم البته برخی از این مدیران غایب در حوزه اشتغال عملکرد خوبی نداشتند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان با اشاره به اینکه حتماً گزارش این کارگروه را به استاندار گلستان اعلام خواهد کرد و به‌زودی نشستی با ایشان ترتیب می‌دهیم و موضوعات را بدون تعارف و شفاف بیان خواهیم کرد، تصریح کرد: وقتی مدیری در چنین جلسه مهمی حاضر نمی‌شود مسیر اشتغال استان دچار خلل و تعلل می‌شود، مدیران در کنار کارهای روزانه باید برخی از کارها را در اولویت قرار دهند که یکی از موضوعات اولویت‌دار اشتغال است که باید موردتوجه مدیران استان باشد.
دهنوی با تأکید بر اینکه باید در صحت سنجی اشتغال همه تلاش خود را به کار بگیریم تا مردم اشتغال ایجادشده را لمس کنند، تصریح کرد: ما همه امکانات و منابع را فراهم کردیم تا به موضوع اشتغال کمک کنیم اما اگر اولویت دستگاه اجرایی این نیست، نمی‌توان کاری کرد یا باید اشتغال را از اولویت خارج کنیم و یا آن مدیر از چرخه مدیریتی خارج شود.
وی با بیان اینکه آمار اشتغال ایجادشده در برخی از دستگاه‌ها خیلی پایین است، گفت: دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گلستان تنها دو درصد، شرکت شهرک‌های صنعتی ۱۶ درصد و پارک علم و فناوری ۱۶ درصد اشتغال ایجاد کرده که این آمار بسیار پایین است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان به انتقاد همیشگی برخی مدیران از عملکرد بانک‌ها اشاره کرد و متذکر شد: عده‌ای کار نکردن خود را به گردن دیگری می‌اندازند، واقعیت آن است که با اعطای تسهیلات شغل ایجاد نمی‌شود گرچه بخشی از مسئله اشتغال تأمین منابع است اما در مجموع وضعیت اشتغال استان در بند امضای برخی از مدیران است.
دهنوی با بیان اینکه تنها بخشی از مشکل اشتغال تسهیلات بانکی است، تأکید کرد: اشتغالزایی با اعطای تسهیلات بانکی مسیر اشتباهی است، با اعطای تسهیلات اشتغالزایی بیکار امروز به یک بیکار بدهکار تبدیل می‌شود و جز این مسئله خدمت دیگری صورت نگرفته و البته گاهی اوقات شاهد ایجاد انحراف در برخی از تسهیلات اعطایی هستیم.
وی اضافه کرد: گرچه در اعطای تسهیلات اشتغال، بانک‌ها موظف به همراهی هستند اما معضل اصلی چیز دیگری است و برخی از مدیران باور ندارند که باید در حوزه اشتغال کار کنند و این گرفتاری اصلی حوزه اشتغال است؛ متأسفانه برخی گلایه‌های مردمی حاکی از آن است که ۱۴ ماه از زمان درخواست تسهیلات اشتغال فردی گذشته اما هنوز به نتیجه نرسیده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان ضمن محکومیت اغتشاشات اخیر، گفت: اگر مسئله اشتغال و درآمد خانوار حل شود کسی به کف خیابان نمی‌آید که آشوب ایجاد کند، گرچه برخی از آشوبگران افراد معاند و ابزار دست دشمنان هستند اما عده‌ای دیگر هم از روی مشکلات و بیکاری به خیابان‌ها آمدند.
دهنوی با اشاره به اینکه مدیران کم‌کار یکی از مقصرین اغتشاشات اخیر هستند، تصریح کرد: گره‌هایی که برخی از مدیران ایجاد کردند موجب شده تا استان گلستان عقب‌مانده باشد، متأسفانه فرایندهای پیچیده و بروکراسی اداری مانع ایجاد اشتغال است.
وی خواستار راه‌اندازی قرارگاه اشتغال در استان گلستان شد و بیان کرد: باید همه چالش‌ها و مشکلات پیش روی حوزه اشتغال در این قرارگاه موردتوجه قرار گیرد و میزان اشتغال ایجادشده صحت‌سنجی شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا