اجتماعیاخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

رونمایی از سایت جدید بازارکار جهاددانشگاهی/ ورود مناسب این نهاد به موضوع اشتغال فارغ‌التحصیلان

با حضور رییس جهاددانشگاهی و طی ارتباط مجازی با ۱۱ استان از سایت جدید بازارکار جهاددانشگاهی رونمایی شد.

با حضور رییس جهاددانشگاهی انجام گرفت؛
رونمایی از سایت جدید بازارکار جهاددانشگاهی/ ورود مناسب این نهاد به موضوع اشتغال فارغ‌التحصیلان
با حضور رییس جهاددانشگاهی و طی ارتباط مجازی با ۱۱ استان از سایت جدید بازارکار جهاددانشگاهی رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، عصر امروز ( دوشنبه 26 اردیبهشت‌ماه) با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی، دکتر محمدصادق بیجندی معاون آموزش و کارآفرینی، دکتر علی منتظری رییس پژوهشکده علوم بهداشتی، دکتر ابوالقاسم رئیسی مدیرکل روابط عمومی این نهاد، علی متقیان مدیرعامل خبرگزاری ایسنا، محمدحسین حسنی مدیرعامل خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از سایت جدید بازارکار جهاددانشگاهی رونمایی شد.
رییس جهاددانشگاهی در این مراسم فرهنگ‌سازی در رابطه با توان انجام کارهای گزین و بزرگ در حوزه‌هایی که زیرساخت توسعه و پیشرفت کشور تشکیل می‌دهند را از وظایف این نهاد دانست و گفت: توسعه فرهنگی، علمی و فناورانه و توسعه آموزش‌های مهارتی، اشتغال و کارآفرینی ازجمله اقداماتی است که جهاددانشگاهی از شروع فعالیت در آن جهت حرکت کرده است.
وی با بیان اینکه این حق مردم است که دارای شغل باشند ادامه داد: داشتن شغل عزتمند ماحصل همین کارهای شاخص است.
دکتر طیبی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی به‌موقع به موضوع اشتغال فارغ‌التحصیلان ورود کرد افزود: در آن زمان مجموعه و سامانه‌های خوبی در زمینه اشتغال و کارآفرینی توسط این نهاد بنا نهاده شد که امروز شاهد روزآمدی یکی از آن‌ها یعنی سایت بازارکار هستیم.
وی با اشاره به فعالیت سه خبرگزاری در جهاددانشگاهی گفت: سایت بازارکار همانند گذشته باید به‌صورت تخصصی به حوزه اشتغال و کارآفرینی ورود کند و از کارهای موازی با سایر رسانه‌های جهاددانشگاهی پرهیزکرده و حتی نسبت به رسانه‌های بیرون هم یک نوآوری داشته باشد.
رییس جهاددانشگاهی از این نهاد به‌عنوان پرچم‌دار توسعه علمی و فناورانه و اثبات آن در تحقق اقتصاد دانش‌بنیان در کشور یادکرد و گفت: امیدوارم یک تحول در بخش اقتصادی کشور به وجود آید تا به‌واسطه حمایت جدی از دستاوردهای علمی و فناورانه جهاددانشگاهی نقش این نهاد در خدمت به پیشرفت کشور به‌خوبی نشان داده شود.

 


وی همچنین در این مراسم با یادآوری خدمات مهندس سید کاظم حسینی بنیان‌گذار نشریه بازارکار جهاددانشگاهی از فعالیت‌های او و همکارانش در این حوزه تقدیر کرد.
دکتر بیرجندی نیز در این مراسم راه‌اندازی سایت جدید بازار کار حاصل تلاش ۲۰ ساله دست‌اندرکاران این نشریه دانست و گفت: امروز طی ارتباط مجازی با ۱۱ استان این سامانه با شکل و شمایلی جدید راه‌اندازی و شروع به کار می‌کند.
وی فعالیت‌های رسانه‌ای جهاددانشگاهی در حوزه اشتغال را در راستای اسناد بالادستی جهاددانشگاهی و مأموریت‌های محوله به این نهاد و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و موضوع جهاد تبیین دانست و گفت: این حرکت سرآغاز جدیدی در حوزه اقدامات جهاددانشگاهی در حوزه رسانه و بازار کار کشور است.


معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی با بیان اینکه امیدوارم این نشریه اخبار امیدآفرین منتشر کند گفت: نشریه بازارکار در ایام کرونا پس از ۲۰ سال انتشار با نوآوری‌های انجام‌شده به‌صورت صوتی‌، تصویری و لینک‌های مرتبط منتشر می‌شود.
دکتر علی منتظری نیز در سخنانی در این مراسم تاکید کرد: داشتن شغل شایسته یکی از حقوق ملت است که در قانون اساسی نیز به آن تاکید شده است.
وی انجام هر کاری برای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را مصداق جهاد واقعی دانست و گفت: جهاددانشگاهی این توفیق را داشته است تا به مشکلات کشور قبل از اینکه دیگران متوجه آن شوند ورود کند.

دکتر منتظری با بیان اینکه هدف ما در جهاددانشگاهی کمک به اشتغال فارغ‌التحصیلان است تاکید کرد: کمک به اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با وظایف اسمی و رسمی این نهاد تلاقی بیشتری دارد.
گفتنی است در این مراسم علی متقیان مدیرعامل خبرگزاری ایسنا و محمدحسین حسنی مدیرعامل خبرگزاری ایکنا در سخنان کوتاهی نقطه نظراتشان را در رابطه با فعالیت‌های رسانه‌‌ای جهاددانشگاهی بیان کردند.

 


علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده سایت بازارکار جهاددانشگاهی به نشانی www.bazarekar.ir مراجعه کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا