آموزش عالیآموزش و مهارتدسته‌بندی نشدهمرکزیمرکزی- سردبیر

استاندار مرکزی عنوان کرد: ضعف در مهارت‌آموزی، نقیصه‌ تاریخی نظام آموزش عالی کشور

 استاندار مرکزی گفت: تعداد زیادی از کارآموزان مراکز فنی و حرفه ای، فارغ التحصیلان رشته های معتبر دانشگاهی هستند که نشان می دهد در سطح دانشگاه ظرفیتی که مهارت افزایی کند، وجود ندارد و این یک نقیصه تاریخی در نظام آموزش عالی کشور است.


به گزارش بازارکار به نقل ازایسنا، فرزاد مخلص الائمه در جریان بازدید از واحد فنی و حرفه ای خواهران اراک اظهار کرد: توسعه آموزش فنی و حرفه ای جزو راهبردهای اصلی دولت سیزدهم در سند تحول دولت مردمی است. مجموعه مراکزی که به امر آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی می پردازند در کشور زیاد هستند که در راس آنها هنرستان های آموزش و پرورش، مراکز فنی و حرفه ای، دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه علمی کاربردی قرار دارد و در تلاش هستیم که در سطح استان تعامل و هم افزایی بین اینها ایجاد کنیم چراکه این مراکز در راستای توسعه محیط کسب و کار و کمک به اشتغال جوانان، ظرفیت بسیار ارزشمندی محسوب می شوند .
استاندار مرکزی تصریح کرد: با کمک مجموعه آموزش های مهارتی و مراکز مرتبط و در راس آنها، سازمان فنی و حرفه ای، ضعف دانشگاه ها در حوزه مهارت آموزی برطرف می شود و بسیاری از دانش آموختگان رشته های معتبر دانشگاهی برای ورود به بازار کار باید از مسیر مهارتی عبور کنند.
مخلص الائمه ادامه داد: برخی رشته های این مجموعه ذیل مشاغل خانگی قرار می گیرد که ظرفیت فوق العاده ای است و دولت این آمادگی را دارد که با پرداخت تسهیلات به توسعه این مشاغل که ظرفیت اشتغال موثری ایجاد می کنند، کمک کند.
وی اضافه کرد: در مجموعه مصوبات سفر ریاست جمهوری نیز برای تکمیل و تجهیز این مراکز ارقامی لحاظ شده که امیدواریم به زودی تخصیص پیدا کند تا برای بازسازی برخی تجهیزات و ملزومات مورد نیاز بهره گیری شود.
مخلص الائمه بیان کرد: از مجموعه جوانان دعوت می کنیم خود را وارد حوزه های مهارتی کنند، چرا که مراکز صنعتی استان روابط بسیار مناسبی با مراکز آموزش مهارتی و اداره کل فنی و حرفه ای دارند که جای تقدیر دارد.
وی تاکید کرد: برخی سازمان ها نیز همچون شرکت ملی گاز استان، اقدامات مستقل در حوزه مهارتی انجام دادند تا بتواند برای کارکنان دولتی، بخش خصوصی و پیمانکارانی که در این حوزه فعال هستند ظرفیتی ایجاد کنند که پیشنهاداتی نیز در این راستا مطرح شد و امیدواریم با پیگیری این مهم، این مهارتها توسعه یابد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا