دسته‌بندی نشدهیزدیزد- سردبیر

اقتصاد صنایع دستی یزد تقویت می‌شود

مهران فاطمی گفت: تمام تلاش خود را برای تقویتِ بهره برداری از اقتصاد صنایع دستی به عنوان یکی از اقتصاد‌های مهم آینده یزد به کار گرفته ایم.

استاندار یزد:
اقتصاد صنایع دستی یزد تقویت می‌شود
مهران فاطمی گفت: تمام تلاش خود را برای تقویتِ بهره برداری از اقتصاد صنایع دستی به عنوان یکی از اقتصاد‌های مهم آینده یزد به کار گرفته ایم.
استاندار یزد گفت: گردشگری بدون توجه به صنایع‌دستی دارای یک حلقه مفقوده است، صنایع‌دستی صنعتی آمیخته با هنر، مهارت و هویت است و تمام تلاش و توان خود را برای تقویت صنایع‌دستی، رونق اشتغال‌های این حوزه، ایجاد شهرک‌های صنایع‌دستی تخصصی هر حوزه بکار خواهیم بست.
این موضوع را فاطمی دربازدید از سیزدهمین نمایشگاه صنایع دستی استان مطرح کرد.
او گفت: نمایشگاه‌ها درواقع ویترین مجموعه‌ای هستند که به‌ منظور معرفی آن برگزار می‌شوند و نمایشگاه صنایع‌دستی نیز ویترین صنایع‌دستی استان یزد و دیگر استان‌های کشور و محل خوبی برای ارائه، معرفی و بازاریابی صنایع‌دستی است، البته بازار سازی به‌ مراتب مهم‌تر از بازاریابی است که باید در این رابطه کار کنیم.
استاندار یزد گفت: برپایی این نمایشگاه پس از دو سال تعطیلی و محدودیت‌های کرونایی شورونشاط خوبی را در بخش صنایع‌دستی استان و کشور ایجاد کرده است. در تلاشیم انرژی مضاعفی را ایجاد کند تا دستاورد‌ها و تولیداتشان را پرقدرت‌تر، متنوع‌تر و نوآورانه‌تر ارائه کنند.
سیزدهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی، سومین نمایشگاه تخصصی زیلو، زیور، حصیر و دست‌بافت‌های سنتی و نیز اولین جشنواره پخت نان سنتی تا ۳۰ اردیبهشت در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی یزد از ساعت ۱۷ تا ۲۲ پذیرای علاقه‌مندان است.
در این نمایشگاه ۲۵۰ غرفه برپاشده که ۱۴۰ غرفه مربوط به استان یزد و مابقی از دیگر نقاط کشور است و هنرمندان در رشته‌های مختلف هنری شامل ورنی بافی، زیورآلات سنتی، چرم، رودوزی‌های سنتی، حکاکی روی فلز، تراش سنگ‌های قیمتی، حکاکی روی چرم، سفال و سرامیک، دواتگری، نقاشی سنتی ایرانی، چاپ باتیک، ممقان دوزی، قلم‌زنی روی فلز، منبت چوب، خراطی چوب، نازک‌کاری چوب و … آثار خود را به نمایش گذاشته‌اند.
همچنین هفت سیاه‌چادر عشایری از استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و یزد ( شهرستان خاتم ) در این نمایشگاه حضور دارند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا