البرزالبرز- سردبیردسته‌بندی نشده

شهرستان های البرز از ساختارهای فناوری بی بهره هستند

کرج - ایرنا - رییس پارک علم و فناوری البرز گفت: ساختارهای فناوری این استان ، فقط به شهر کرج خلاصه شده و سایر شهرستان های آن با همه ظرفیت های نیروی انسانی، علمی و صنعتی از این زیرساخت ها بی بهره هستند.

رییس پارک علم و فناوری البرز گفت: ساختارهای فناوری این استان ، فقط به شهر کرج خلاصه شده و سایر شهرستان های آن با همه ظرفیت های نیروی انسانی، علمی و صنعتی از این زیرساخت ها بی بهره هستند.
به گزارش ایرنا، مهدی عباسی یکشنبه شب در نشست مشترک با مدیران شورای اسلامی استان البرز افزود: وجود مراکز رشد، مراکز نوآوری، خانه های خلاق، شعبه های پارک فناوری از مصادیق ساختارهای فناوری هستند که می توانند توسعه اقتصاد دانش بنیان ، حمایت از زیست بوم نوآوری و کارآفرینی را با تعامل بین مراکز دانشگاهی از یک سو و مراکز تولیدی از سوی دیگر شکل دهند.
وی از تعامل این پارک با مجموعه های بزرگ صنعتی و تولیدی برای توسعه زیرساخت های فناوری در استان خبر داد و اظهار داشت: برای توسعه ساختارهای فناوری نیازمند حمایت مسوولان استانی و همکاری خوب شهرستان های استان هستیم.
عباسی بر توسعه همه اجزا زیست بوم استان البرز تاکید کرد و گفت: توسعه زیست بوم نوآوری و کارآفرینی استان بدون همکاری، هماهنگی و تعامل همه بخش های علمی و اجرایی و مشارکت همه دستگاه ها امکان پذیر نیست؛ در این زمینه اختصاص فضای مناسب می تواند هموار کننده مسیر توسعه ساختارهای فناوری باشد.
وی با اشاره به تعامل پارک علم و فناوری استان البرز با شبکه فن بازار ملی برای توسعه فناوری بیان داشت: در این زمینه تفاهم نامه ای را با مسوولان فن بازار ملی کشور در حاشیه نمایشگاه اینوتکس امضا کردیم.
عباسی تاکید کرد: آمادگی داریم با همکاری و هماهنگی ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان شعار سال را مبنی بر تولید و اقتصاد دانش بنیان را در استان محقق کنیم.
علیرضا قره حسنلو رییس شورای اسلامی استان البرز نیز در این نشست با تشکر از تلاش های پارک علم و فناوری البرز در توجه به موضوع مهم توسعه فناوری استان گفت: در حال حاضر اتفاقات خوبی در استان البرز در حوزه دانش بنیان، حمایت از نخبگان و تحقق شعار سال در سطح پایلوت کشوری در جریان است و امیدواریم آثار این تلاش ها هم در سطح استان و هم در سطح کشور دیده شود.
وی افزود: همچنین بحث ایجاد کمیسیون نوآوری، فناوری و کسب و کارهای دانش بنیان را دنبال می کنیم.
قره حسنلو گفت: از این پس تلاش می کنیم جلسات خود را در حوزه اقتصاد دانش بنیان در شهرستان های استان برگزار کنیم و بتوانیم با حمایت ائمه جمعه و شوراهای شهر و روستا، توسعه بخش کشاورزی، دامداری و بخش صنعت را در شهرستان ها نیز شاهد باشیم.
رییس اعضای شورای اسلامی استان البرز با همراهی مدیران مجموعه از مراکز پژوهشی، واحدهای فناور و نمایشگاه دایمی دستاوردهای فناورانه شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری بازدید کرد و نیز تفاهم کلی برای امضای تفاهم نامه مشترک پارک علم و فناوری البرز و شورای اسلامی استان البرز به عمل آمد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا