اخبار استخدامدسته‌بندی نشدهنوآوری و کارآفرینی

انعقاد تفاهم‌نامه‌های ایجاد بیش از ۲۰ هزار فرصت شغلی برای ایثارگران

مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران گفت: علاوه بر تفاهم‌نامه و قراردادهای سال گذشته با دستگاه‌های مختلف، تفاهم‌نامه‌های جدیدی برای ایجاد 20 هزار فرصت شغلی برای ایثارگران منعقد می‌شود.


به گزارش  بازارکار به نقل از ایسنا، علیرضا محمدی در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغال ایثارگران گفت: در سال جاری برخلاف سال‌های گذشته تخصیص منابع تبصره ۱۶ به استانداری‌ها تفویض شده و جذب و پیگیری آن برعهده مدیران استانی است و صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران نیز قطعاً در راستای تسهیل گری، فراهم نمودن زیرساخت‌ها و تأمین منابع بیشتر نقش آفرینی خواهد کرد.
وی افزود: از منابع موجود در کشور در حوزه مشاغل خرد بر اساس قانون تخصیص حداقل ۱۰ درصد از منابع قرض‌الحسنه بانک‌های دولتی به استانداری‌ها تفویض شده و با پیگیری‌های به عمل آمده در دولت سیزدهم این حداقل ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته ۷ برابر افزایش داشته است.
محمدی در مورد افزایش تعداد مشمولان دریافت تسهیلات اشتغال گفت: با عقد تفاهم‌نامه‌ها با دستگاه‌ها در تلاش هستیم تا آن دسته از فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد فاقد شغل نیز همانند سایر افراد از این تسهیلات بهره‌مند شوند تا رضایتمندی جامعه ایثارگری را به دست آوریم. انعقاد تفاهم‌نامه‌های جدید برای اشتغال ایثارگران با مبلغی بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان برای بیش از 20 هزار فرصت شغالی خواهد بود.
مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران خاطرنشان کرد: در صورت ابلاغ دستورالعمل اجرایی توسط وزارت اقتصاد پرداخت تسهیلات آغاز خواهد شد و با توجه به مکاتبات و پیگیری‌های صورت گرفته با بانک مرکزی و با تصویب شورای پول و اعتبار، مبلغ تسهیلات از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان و در برخی رسته‌های شغلی به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا