اجتماعیپارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشدهکارخانه های نوآورینوآوری و کارآفرینی

مدیرعامل بنیاد برکت عنوان کرد؛ حمایت بنیاد برکت از طرح های دانش محور

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی سراسر کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا می‌کند.


به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری مهر، محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت گفت: تا پایان سال جاری با پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی تمامی استان‌های کشور تفاهم‌نامه همکاری مشترک برای حمایت از طرح‌های دانش‌محور به امضا می‌رسد.
وی تصریح کرد: بنیاد برکت این تفاهم‌نامه‌های همکاری را با پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی در راستای منویات مقام معظم رهبری، تحقق سیاست‌های مد نظر ایشان و عمل به شعار سال ۱۴۰۱ و با هدف حمایت از هسته‌ها و واحدهای فناوری مستقر در این پارک‌ها و مراکز به امضا می‌رساند.
مدیرعامل بنیاد برکت از آغاز امضای تفاهم‌نامه همکاری با پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور خبر داد و افزود: به تازگی تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد برکت و پارک علم و فناوری و مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی برای حمایت از ۳۰۰ طرح دانش‌محور به امضا رسیده است.
ترکمانه ادامه داد: همچنین با پارک‌های علم و فناوری استان‌های هرمزگان، کرمانشاه و همدان نیز تفاهم‌نامه‌هایی به امضا رسیده است تا در هر یک از این پارک‌ها از ۲۰۰ طرح دانش‌محور حمایت شود.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد از هسته‌ها و واحدهای فناوری مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی از طریق پرداخت تسهیلات متناسب با میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز و یا مشارکت در طرح از طریق مشارکت در سهام، مشارکت مدنی و عقود مبادله‌ای حمایت می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت تا پایان سال جاری حمایت از یک‌هزار و ۲۰۰ طرح دانش‌محور در هسته‌ها و واحدهای فناوری مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی را در دستور کار دارد.
ترکمانه تاکید کرد: بنیاد برکت برای حمایت از هر طرح دانش‌محور به طور متوسط ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر می‌گیرد که با احتساب سایر آورده‌ها، مجموع حجم سرمایه‌گذاری برای هر طرح به یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان می‌رسد.
وی درباره میزان اشتغال ایجاد شده با حمایت از طرح‌های دانش‌محور توضیح داد: با حمایت و راه‌اندازی هر طرح‌، به طور متوسط برای ۸ نفر اشتغال مستقیم و فرصت کسب‌وکار ایجاد می‌شود.
مدیرعامل بنیاد برکت در پایان تاکید کرد: بنیاد برکت برای سال ۱۴۰۲ نیز حمایت از طرح‌های دانش‌محور در هسته‌ها و واحدهای فناوری مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی را در دستور کار دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا