آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

پیوند صنعت و دانشگاه با راه اندازی رشته‌های مهارتی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از راه اندازی رشته‌های مهارتی با پیوند واقعی صنعت و دانشگاه برای اولین بار در کشور خبر داد.

محمدرضا دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد استان یزد گفت: دانشجویان علاوه بر گذراندن دروس نظری در دانشگاه‌ها دروس عملی و مهارتی خود را در ترم اول دانشجویی در محیط کار واقعی به صورت کاربردی تجربه می‌کنند.

دهقانی اشکذری در نشست ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان یزد که به ریاست مهران فاطمی استاندار یزد و سایر اعضای ستاد برگزار شد گفت: درواقع دانشگا‌ه‌ها به دلیل محدودیت‌های مالی و فضا هیچ‌وقت قادر نیستند که تجهیزات کارگاهی را در محیط دانشگاه برای دانشجویان فراهم کنند.

او ادامه داد: دانشگاه آزاد یزد با شناسایی ۶۰ الی۷۰ کارگاه معین با همکاری و هماهنگی اتاق اصناف استان این سازو کار را برای گذراندن دروس عملی دانشجویان مهیا کرده است.

دهقانی اشکذری در ادامه گفت:مشکل ما در قانونی شدن طرح مهارت یار این بود، که با امضای این تفاهم نامه یازده جانبه دانشگاه با نهاد‌های ذیربط استان، ضمانت حمایت از اصناف که دغدغه مسئولان نیز بود مرتفع شد.

رئیس دانشگاه آزاد یزد در پایان بیان کرد: شعار دانشگاه آزاد در اجرای طرح مهارت‌یار این است که دانشگاه باید در دل صنعت تغییر کند.

در ادامه این نشست، مهران فاطمی استاندارد یزد، با تأیید طرح مهارت یار، اظهار داشت: همراهی و تشکیل جلسات در راستای عملیاتی شدن طرح دانشگاه آزاد مورد تأکید و اهتمام ویژه مسئولان استان یزد به شمار می‌رود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا