آموزش و مهارت

شرکت‌های دانش‌بنیان استارت‌آپی در حال خروج از کشور هستند

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان استارت‌آپی در حال خروج از کشور هستند.

به گزارش بازار لرستان، فرهاد نامداری اظهار کرد: یکی از چالش‌هایی که در دانشگاه است و به تبع آن وارد بخش حوزه فناوری و دانش‌بنیان شده و می‌توان گفت طی سالیان گذشته حوزه دانش‌بنیان به نحوی بوده که شعار سال تحت عنوان آن نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه یکی از معضلاتی که وجود دارد این است که ما طی این سال‌ها کاهش بنیه و توان علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها و دانشجویان را در این حوزه داشتیم که ناشی از فعالیت مجازی بوده که دانشگاه‌ها در این سال‌ها داشتند، عنوان کرد: باید به سمتی رویم که بتوانیم این دوران را جبران کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان عنوان کرد: در خروجی دانشگاه‌ها به سمت دانش‌بنیان و فناوری دچار مشکل خواهند شد.

نامداری با بیان این‌که یک مشکل دیگری که دانشگاه‌ها دارند کاهش بودجه مؤثر آنها بوده است، تصریح کرد: به طور سالیانه ادعا می‌شود بودجه دانشگاه‌ها بالا می‌رود و این درحالیست که بودجه واقعی و مؤثر دانشگاه‌ها به تاسی از نرخ ارز در این حوزه بسیار پایین است.

وی با اشاره به اینکه زمانی بحث مهاجرت دانشجوها مطرح بود و امروز  برای اساتید این دام گذاشته شده است، افزود:  به راحتی اعضای هیئت علمی از کشور مهاجرت می‌کنند و این موضوع به مجموعه‌های فناور و دانش‌بنیان سرایت کرده و شاهدیم شرکت‌های دانش‌بنیان که به آن‌ها استارت‌آپ‌ها می‌گوییم در حال خروج از کشور هستند.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان با اشاره به این‌که در حال حاضر کشورهای دیگر شرایط خوبی را برای رفتن شرکت‌های استارتاپی ما فراهم می‌کنند، عنوان کرد: مقداری نیازمند صرف بودجه در این حوزه‌ها هستیم.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا