اجتماعیاقتصادی و بازار سرمایهتسهیلاتدسته‌بندی نشدهکرمانکرمان- سردبیرنوآوری و کارآفرینی

در شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری اعلام شد وضعیت اشتغال کرمان از زبان برخی مسئولین استان

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان کرمان گفت: از سال گذشته تاکنون از طریق صندوق های این نهاد زمینه اشتغال ۲۷۷۱ نفر با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان فراهم شده است. همچنین از محل تفاهم نامه طرح های اشتغال زایی با کمیته امداد در سال گذشته ۵۰۶ نفر مشغول به کار شده اند.


به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا، سرهنگ جواد جلالی پیش از  در سومین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان به تشریح عملکرد اشتغال و کارآفرینی سازمان بسیج سازندگی استان کرمان در سال ۱۴۰۰ گفت: این نهاد اشتغال از طریق صندوق های قرض الحسنه، تعاونی ها و همچنین آموزش را دنبال می کند.
او می افزاید: در سال گذشته ۲۸۹۸ کارگاه آموزشی برگزار کردیم که به ۸۷۴۲ نفر آموزش داده شد.
به گفته مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمان، در سال گذشته ۱۰۳۱ نفر به بانک رسالت برای دریافت تسهیلات کم بهره اشتغال معرفی شدند و همچنین ۸۰ نفر به بانک ملت معرفی که ۲۲ نفر از آنها موفق به اخذ تسهیلات به مبلغ ۲۲ میلیارد ریال شدند. ۱۳ نفر از ۱۸۳ نفر معرفی شده به بانک صادرات، تسهیلات دریافت کرده اند و از ۳۴۳ نفر معرفی شده به بانک تجارت ۱۶۱ نفر آنها تسهیلات گرفتند و ۵۰ نفر از ۲۸۰ نفر معرفی شده به بانک کشاورزی تسهیلات گرفتند.
او می گوید: در سال گذشته در مجموع ۱۷ میلیارد تومان توانستیم تسهیلات جذب کنیم.
طبق اعلام مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمان، از سال گذشته تاکنون از طریق صندوق های این نهاد زمینه اشتغال ۲۷۷۱ نفر با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان فراهم شده است. همچنین از محل تفاهمنامه طرح های اشتغال زایی با کمیته امداد در سال گذشته ۵۰۶ نفر مشغول به کار شده اند.
همچنین مجتبی مصباح مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان در این جلسه گفت: تعهد اشتغال استان در سال جاری ۶۰ هزار و ۳۷۴ نفر است که باید ۵۲ درصد آن در بخش صنعت، ۳۰ درصد در حوزه خدمات و مابقی در حوزه کشاورزی محقق شود.
به گفته او، تا هفته گذشته ۶۴ درصد تعهد اشتغال استان محقق شده، به طوری که بخش صنعت و معدن ۳۵ درصد، بخش های کشاورزی ۳۹ و خدمات ۱۲۶ درصد از تعهد خود را انجام داده اند.
طبق اعلام مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان، با توجه به اشتغال ۳۸ هزار و ۳۴۷ نفر در سال جاری در این خطه، کرمان پنجمین استان کشور در زمینه انجام تعهد اشتغال است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا