اخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

دفتر مرکزی دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز افتتاح شد

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: شورای جهانی صنایع دستی، شیراز را به عنوان شهر جهانی صنایع دستی انتخاب کرده و در طلیعه قرن تازه ما موظفیم که این نگاه جهانی را حفظ کنیم.

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: شورای جهانی صنایع دستی، شیراز را به عنوان شهر جهانی صنایع دستی انتخاب کرده و در طلیعه قرن تازه ما موظفیم که این نگاه جهانی را حفظ کنیم.

به گزارش بازارکار، مریم جلالی در آیین افتتاح دفتر مرکزی دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز عنوان کرد: شورای جهانی صنایع دستی، شیراز را به عنوان شهر جهانی صنایع دستی انتخاب کرده و در طلیعه قرن تازه ما موظفیم که این نگاه جهانی را حفظ کنیم.

وی با اشاره به اینکه همه باید دست به دست هم دهیم و این عنوان را به خوبی حفظ کنیم، افزود: هر کجای این شهر که چشم می‌گردانیم، همه هنرهایی که شیراز را شهر جهانی کرده در پلک ما می‌نشیند.

جلالی تصریح کرد: لازمه کار این است در کیفیت محصولات و تکریم هنرمندان و در ایجاد نهادها و سازمان‌هایی که به محصولات و افراد کمک می‌کنند، کارا باشیم.

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اضافه کرد: دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز خواهد بود و این دبیرخانه فقط یک دفتر نبوده و حکم شهردار هم فقط یک حکم نبوده بلکه یک موتور محرک برای این بوده که این مکان تقویم رویدادهای صنایع دستی و کانون رفت‌‌وآمد هنرمندان، حلقه وصل صنایع دستی و دانش‌بنیان‌ها و دانشگاه‌ها، محل رفت‌وآمد مخاطبین و مشتریان و گردشگرانی باشد که به شوق دیدن شیراز و هنر شیراز می‌آیند.

جلالی تصریح کرد: اگر بخواهیم این عنوان جهانی شدن بر پیشانی شهر شیراز همواره بدرخشد و در بین کل شهرهای جهان، شیراز به عنوان اصلی‌ترین و کانون این هنرها زنده بماند، باید برای داشته‌های خود تلاش کنیم و صنعت و هنر را درآمیزیم.

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اظهار کرد: من حامل پیام ارادت و حمایت وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و حکمی هستم که شیراز شهر جهانی صنایع دستی خواهد ماند و شهردار این شهر نیز دبیر شهر جهانی صنایع دستی خواهد بود.

وی با بیان اینکه این دبیرخانه باید برونداد داشته باشد، از وعده شهردار شیراز مبنی بر حمایت از این رویداد ابراز امیدواری کرد: بافت تاریخی در بحث محله‌وری با طرح شهردار شیراز به عنوان قلب تپنده صنایع دستی احیا می‌شود.

روح‌الله نجابت نماینده شیراز و زرقان با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در سفر به شهر شیراز در موضوع گردشگری پرداخت و اظهار کرد: من تصورم این است که اگر مسئولین کشور و مسئولان استان بتوانند از همین مسئله‌ گردشگری به شکل درست، با تبلیغات صحیح و با جهت‌گیرىِ صحیح استفاده کنند، درآمد آن، استان را از همه‌ معونه‌های دیگر بی‌نیاز می‌کند، مسئله  گردشگری بسیار مهم است.

نجابت با بیان اینکه همه مسئولان شهری و استانی در این موضوع باید هم کنار هم خواهیم بود، تصریح کرد:  باید در راستای کمک و حمایت از هنرمندانی که همه وجود خود را پای این کار گذاشته‌اند، تلاش ویژه کنیم و در این موضوع  حمایت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز لازم است.

دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی مأمن امن هنرمندان صنایع دستی

رئیس سازمان فرهنگی،  اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در آیین افتتاح دفتر مرکزی دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی اظهار کرد: این دبیر خانه از این پس مأمنی امن برای هنرمندان صنایع  دستی خواهد بود.

مصطفی مشفقیان اضافه کرد: این دفتر محلی برای نمود و بروز  قشر هنرمند، بستری برای حمایت، گسترش و نشر هنر صنایع دستی در سطح شهر شیراز و بازتاب های جهانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهر شیراز از سال ۹۸ از سوی شورای جهانی صنایع دستی به عنوان شهر جهانی صنایع دستی انتخاب شد، در خصوص شاخصه‌های این انتخاب عنوان کرد: هنرمندان،  ظرفیت‌ها،  استعدادها و همچنین امکاناتی که در شاخه صنایع دستی در شیراز وجود داشت باعث انتخاب و لقب نسبت داده شده به این کهن‌شهر شد و تاکنون نیز این عنوان ماندگار مانده است.

مشفقیان با تاکید بر اینکه اقدامات جهت ارتقاء و تقویت شاخصه ومعیارهای یاد شده باید بیش از گذشته نمود پیدا کند ، گفت: فضاسازی‌های شهری،  آموزش‌های تخصصی،  کارگاه های ویژه و حمایت از این هنر و صنعت جزء مواردی است که می‌بایست بیش از پیش به آن توجه کنیم.

مشفقیان عنوان کرد: امیدواریم با انجام اقداماتی نو و ویژه این عنوان تمدید شده و شیراز کماکان به عنوان شهر جهانی ملی در سطح بین الملل شناخته شود چرا که شهر شیراز به قطع این شایستگی را دارا است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا