آموزش های مهارتی و تخصصیآموزش و پرورشآموزش و مهارتاجتماعیپارک های علم و فناوریپیشنهاد سردبیرشرکتهای دانش بنیانلرستانلرستان- سردبیر

نیازمند یک سری حمایت‌های مالی روی مشاغل و فناوری‌های ریسک‌پذیر هستیم

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: نیازمند یک سری حمایت‌های مالی روی مشاغل و فناوری‌های ریسک‌پذیر هستیم.

دکتر فرهاد نامداری در گفت‌وگو با بازار کار لرستان، اظهار کرد: جایگاه کشور به برکت زحماتی که همکاران دانشگاهی کشیدند، در بدترین حالت جزو ۲۰ کشور برتر دنیا هستیم، ولی خروجی که مدنظر بوده و اهمیت دارد حوزه فناوری و کاربرد است.

وی با اشاره به این‌که ما در حوزه کاربرد بهترین ادعایی که داریم رتبه ۵۳ جهان است که باید آن‌را جبران کنیم، افزود: این رتبه در قالب ثبت اختراعات است نه تولید محصول، پس ما باید همان کار جهادی که در حوزه تولید علم و مقالات انجام دادیم در قالب تولید مجموعه‌های دانش‌بنیان داشته باشیم و این امر نیازمند سرمایه‌گذاری و فرهنگ‌سازی است.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان با اشاره به این‌که انتظار ما در این حوزه از شورای عالی انقلاب فرهنگی این است کهاگر در حوزه فرهنگ‌سازی وارد شویم دست مجموعه‌های دانش‌بنیان بسته است، عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه دانش‌بنیان جامه عمل بپوشانیم، نیازمند فرهنگسازی پایه هستیم وتفکر کارآفرینی و اشتغال‌آفرینی را باید از مدارس آغاز کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان ادامه داد: آموزش و پرورش باید اجازه ورود و ایجاد تفکر خلاق را بدهد، دستورالعمل‌های این حوزه باید مشتمل از شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد که درست عمل شود.

وی با اشاره به اینکه در بحث اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دغدغه و نگرانی وجود دارد چراکه  ورودی‌های دانشگاه‌های ما به سمت رشته‌های خاصی می‌روند که درد آن ۲۰ تا ۳۰ سال آینده خودش را به ما نشان می‌دهد، بیان کرد: دانشجویان می‌خواهند به سمتی بروند که احساس کنند این مشاغل می‌تواند کاربرد بهتری برای آینده آن‌ها داشته باشد.

نامداری افزود: باید سرفصل‌هایی را وارد آموزش و پرورش کنیم که بجای اینکه افراد یاد بگیرند در مجموعه‌های دولتی بمانند  به این سمت بروند کارآفرین باشند و شغل ایجاد کنند، البته این مهم به فرهنگ سازی نیاز دارد و باید از ظرفیت رسانه و آموزش و پرورش و رسانه ملی بریا تحقق آن استفاده کرد.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: نیازمند یک سری حمایت‌های مالی روی مشاغل و فناوری‌های ریسک‌پذیر هستیم، این درحالی است که در ایران بودجه‌هایی برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر نداریم.

انتهای پیام

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا