آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

معطلی شرکت‌های دانش‌بنیان در پیچ و خم‌های اداری آفت بزرگ توسعه فناوری کشور

محمدصالح جوکار:نام‌گذاری امسال این اهمیت و البته وظیفه مسئولان و متولیان امر را بسیار بیشتر و سنگین‌تر کرده است.

محمدصالح جوکار، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی هم در این رابطه با اشاره به اینکه بحث ضرورت توجه به اقتصاد دانش‌بنیان موضوعی است که از سال‌های قبل توسط مقام معظم رهبری مطرح بوده، اظهار داشت: نام‌گذاری امسال این اهمیت و البته وظیفه مسئولان و متولیان امر را بسیار بیشتر و سنگین‌تر کرده است.

وی تصریح کرد: این نام‌گذاری علاوه بر اینکه اهمیت موضوع را به خوبی نمایان کرده، سمت و سوی فعالیت‌ها را هم مشخص کرده وبه خوبی مشخص است که هر مدیری چه کاری باید انجام دهد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه لازم است بررسی دقیقی در ارتباط با میزان موفقیت کشور در حوزه علم و فناوری انجام شود، عنوان کرد: در عرصه دانش و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان پرچمدار و پیشتازان مسیر به حساب می‌آیند و لازم است حمایت همه جانبه‌ای از آنها صورت گیرد تا بتوانند با قدرت بیشتری در این مسیر حرکت کنند.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی معطل ماندن دانش‌بنیان‌ها در پیچ و خم‌های اداری را آفتی بزرگ برای توسعه فناوری کشور دانست و گفت: به هیچ عنوان نباید یک شرکت دانش‌بنیان در پیچ و خم‌های اداری معطل بماند، بلکه لازم است زمینه‌ای به وجود آید که در کمترین زمان ممکن فرآیند‌های اداری مرتبط با وی برطرف شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا