پیشنهاد سردبیرکردستانکردستان- سردبیر

1800میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره ۱۶ برای اشتغالزایی در کردستان

استاندار کردستان بیان کرد: در زمینه ایجاد اشتغال در استان ظرفیت‌هایی فراهم شده و اخیراً هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه به استان برای کمک به اشتغال اختصاص یافته است.

به گزارش بازار کار، اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان، در مراسم اهدای جهیزیه به مددجویان کمیته امداد استان که امروز، ۲۲ آبان‌ در اردوگاه امام علی(ع) سنندج برگزار شد، گفت: کمیته امداد از یادگارها و صدقات جاریه امام راحل بوده است که در طی مسیر بالندگی نقش مؤثری در رفع محرومیت، عمران و آبادانی و حوزه اقتصاد و ایجاد اشتغال داشته است و امروز سهم قابل توجهی از اشتغال ایجاد شده در استان نتیجه زحمات و پیگیری‌های صورت گرفته در این نهاد مقدس بوده است.

وی با اشاره به طرح‌های راهبری شغلی، توانمندسازی و خودکفایی که از طرح‌های موفق کمیته امداد بوده است، افزود: کمیته امداد استان کردستان به صورت هدفمند با نظارت مستمر در بخش اشتغال‌زایی مددجویان ورود کرده و توفیقات خوبی را از این ارگان هم در سطح کشور و هم استان شاهد هستیم و ما از همه دستگاه‌های فعال در حوزه اشتغال این انتظار را داریم.

استاندار کردستان بیان کرد: در زمینه ایجاد اشتغال در استان ظرفیت‌هایی فراهم شده و اخیراً هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه به استان برای کمک به اشتغال اختصاص یافته است.

وی افزود: امیدواریم مدیران، دستگاه‌های و بانک‌های عامل پرداخت این تسهیلات را تسهیل کنند و از جوانانی که زندگی جدید خود را آغاز کرده‌اند، دعوت می‌کنم از این تسهیلات و ظرفیت‌ها استفاده کنند تا بتوانیم معضل بزرگ بیکاری را در استان کردستان مهار کنیم.

زارعی‌کوشا ادامه داد: معتقدم زمینه بهره‌گیری از این ظرفیت در استان در حوزه‌های تولیدی، کشاورزی، صنایع تبدیلی، صنعت، معدن و خدمات، بازرگانی و انواع واحدهای که برای کمک به توانمندسازی، ایجاد اشتغال و درآمد پایدار یک خانوار کمک کند، فراهم است.

وی در ادامه گفت: امیداوریم با انسجام و هماهنگی که بین دستگاه‌های اجرایی استان وجود خواهد داشت، بتوانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

استاندار کردستان اظهار کرد: در چند ماه گذشته هم قریب ۷۰۰ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۸ و تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و مشاغل خانگی۳۰ میلیارد تومان پرداخت شد که امیدواریم در سال جاری نیز این اعتبارات ابلاغ شود و ما بتوانیم از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا