پیشنهاد سردبیرکردستانکردستان- سردبیر

ایجاد شهرک صنعتی بزرگ کردستان گامی بلند در راستای توسعه است

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: تصویب ایجاد شهرک صنعتی بزرگ کردستان گام بلند دولت برای توسعه و افزایش سرانه زمین صنعتی و رونق اشتغال در این استان است.

بختیار خلیقی، در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تصویب شهرک صنعتی بزرگ کردستان، اظهار کرد: کمبود زمین یکی از مشکلات پیش روی توسعه صنعتی استان است که با تصویب این شهرک و اجرای آن در آینده بخش زیادی از محدوده های این حوزه برطرف می شود.

وی افزود: افزون بر یک هزار هکتار زمین در حد فاصل سه شهرستان سنندج، بیجار و دیواندره برای احداث این شهرک در نظر گرفته شده است که با تصویب آن مطالعات لازم و اقدامات اجرایی این شهرک آغاز می شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: خوشبختانه طی چند سال اخیر با تصویب و اجرایی کردن طرح‌هایی هم چون منطقه ویژه اقتصادی بانه و منطقه آزاد بانه و مریوان و هم اکنون شهرک صنعتی بزرگ کردستان گام بلندی برای توسعه این منطقه از سوی دولت برداشته شده است.

خلیقی با اشاره به اینکه شرایط سرمایه‌گذاری در این استان مهیا است، یادآور شد: از هر لحاظ سرمایه‌گذاران مورد حمایت قرار می‌گیرند چراکه اولویت مسوولان استان رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف استان است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه شاخص میانگین سرانه زمین صنعتی در کشور ۱۸ مترمربع و در کردستان حدود ۹ مترمربع است، اظهار داشت: یکی از گلایه مندی‌ها، که مشکل اساسی استان در توسعه صنعتی نیز محسوب می شود کمبود زمین آن هم به دلیل شرایط جغرافیایی و کوهستانی بودن منطقه و هزینه‌ بردار بودن آماده سازی زمین است.

خلیقی یکی از پروژه های شاخص این شرکت در استان را شهرک سنندج ۴ (سرنجیانه) خواند و افزود: این شهرک در ۲ فاز تعریف شده که یک فاز آن با مساحت ۷۰ هکتار به بهره برداری رسیده و اراضی آن هم به متقاضیان واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه در فاز نخست شهرک سرنجیانه ۲۵۰ واگذاری صورت گرفته و ۸۰ واحد هم اکنون در حال ساخت و ساز هستند، بیان کرد: طراحی و اجرای فاز دوم این شهرک صنعتی هم جزو برنامه های امسال شرکت شهرک ها است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه سند ۲ فاز این شهرک صنعتی هم به نام شرکت شهرک های صنعتی استان انتقال یافته است، یادآور شد: ۶.۵ هکتار از اراضی این شهرک هم به زون دانش بنیان اختصاص پیدا کرده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا