اقتصادی و بازار سرمایهدسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقشرکتهای دانش بنیانکارخانه های نوآوری

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان: کمک به شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در دریافت سهم جدی از اقتصاد

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: شرکت‌های دانش بنیان در حدی آمادگی پیشرفت دارند که می‌توانند در اقتصاد کشور اثرگذار باشند.


به گزارش بازارکار به نقل از خبرنگار مهر، روح الله دهقانی فیروزآبادی در نشست هماهنگی بند ب تبصر ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ کشور که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: کشور طی این سال‌ها در توسعه مفهوم شرکت‌های دانش بنیان و خلاق خوب عمل کرده است.
وی گفت: در حال حاضر ما جامعه بزرگی از شرکت‌های توانمندی داریم که آمادگی پیشرفت از سطحی به سطح بالاتر دارند.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه این شرکتها توانمندی اثرگذاری جدی در اقتصاد دارند، گفت: اکنون شرکت‌های حوزه فناوری به بلوغ رسیدند و نیازمند حمایت جدی هستند تا به سطح بازار برسند و تأثیرگذار عمل کنند.
دهقانی فیروزآبادی گفت: یکی از ابزارهای ارتقای شرکت‌های دانش بنیان از جنبه ابزارهای مالی، گسترش بازار و بهینه سازی آنها، ارائه تسهیلات مالی است.
وی با اشاره به قانون جهش تولید دانش بنیان گفت: قانون جهش تولید دانش بنیان هم منابع خیلی خوبی برای حمایت از شرکت‌ها در نظر گرفته است ضمن اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی هم به عنوان یک نهاد پیشرو و مترقی مدل‌های خوب و کارآمدی برای ارائه این حمایت‌ها دارد.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری ادامه داد: مجموعه این اتفاقات با کمک دو مفهوم صندوق نوآوری و شکوفایی نسل ۳ و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان نسل ۴ تسریع و تسهیل خواهد شد.
دهقانی فیروزآبادی گفت: نقطه تفاوت این دوره با دوره گذشته، کمک به شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در دریافت سهم جدی از اقتصاد و تولید ناخالص ملی است.
وی اضافه کرد: این تسهیلات در قالب‌های مختلفی چون تبصره ۱۶ و ۱۸، تسهیلات صندوق‌ها و صندوق نوآوری و شکوفایی و تسهیلات در دسترس است.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری ادامه داد: امروز شرکت دانش بنیانی که حرف جدی برای گفتن و بازار برای توسعه محصول داشته باشد به راحتی مسیری برای گرفتن تسهیلات را پیدا خواهند کرد.
وی گفت: یکی از بایدهای قانونی ما در این مسیر تبصره ۱۶ است و در این جلسه بین دستگاهی جذب بهتر و بیشتر منابع این تبصره را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا