اجتماعیاخبار استخدامدسته‌بندی نشده

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان عنوان کرد: محرومیت‌های مشمولان غایب خدمت سربازی و ممنوعیت و مجازات بکارگیری آن‌ها

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان گفت: به استناد ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی ، محرومیت هایی برای مشمولان غایب در نظر گرفته شده و هیچ کدام از دستگاه های بخش دولتی و خصوصی نیز حق به کار گیری این دسته از افراد را ندارد.


به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا، سرهنگ حسن دستوری زاده در تشریح این خبر، اظهار کرد: برای مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان تا سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت و مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیشتر از سه ماه باشد، ۶ ماه اضافه خدمت لحاظ خواهد شد، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیش از یکسال باشد علاوه بر ۶ ماه اضافه خدمت، فراری محسوب و به مراجع صالحه قضائی معرفی می شوند.
وی افزود: مشمولان غایب در صورت عدم تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود با محرومیت های اجتماعی از جمله عدم صدور معافیت تحصیلی، عدم صدور گذرنامه و مجوز خروج ازکشور، عدم اخذ گواهینامه، عدم صدور پروانه کسب، عدم استخدام در سازمان های دولتی و غیر دولتی مواجه می شوند. همچنین با توجه به اتصال وب سایت بانک مرکزی به اطلاعات سازمان وظیفه عمومی، امکان ارائه وام و تسهیلات بانکی به مشمولان غایب مقدور نیست.
وی ادامه داد :برابر ماده ۶۳ مکرر خدمت وظیفه عمومی بکارگیری مشمولان غایب در موسسه های دولتی و غیر دولتی از جمله کارخانه ها، شرکت ها، آموزشگاه ها، کارگاه ها، بنگاه ها، مغازه ها و تعمیرگاه ها ممنوع بوده و کارفرمایان متخلف به محاکم صالحه قضایی معرفی می شوند. مجازات در نظر گرفته شده برای این دسته از افراد برای اولین بار پرداخت هزینه سالانه یک سرباز که برابر قانون بودجه سال ۱۴۰۱ به مبلغ حدود ۸۲۰ میلیون ریال بوده و برای بار دوم و بیشتر هزینه سالانه سه سرباز جریمه می شوند.
سرهنگ دستوری زاده تصریح کرد: موضوعی با عنوان خرید سربازی وجود ندارد و تاکنون ابلاغیه ای در زمینه خرید خدمت سربازی واصل نشده لذا متولدین ۵۵ به بعد باید برای انجام خدمت سربازی خود اقدام کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا