پارک های علم و فناوریپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

توسعه نواحی نوآوری پارک فناوری دانشگاه تهران تا میدان بهمن

معاون توسعه فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از توسعه نواحی نوآوری پارک فناوری این دانشگاه تا میدان بهمن خبر داد و گفت: دانشگاه تهران با توجه به ساختمان‌ها، ابنیه و موقوفات فراوانی که در شهر تهران دارد و نیز تفاهم‌نامه‌هایی که برای گرفتن برخی مراکز از سازمان‌ها به‌صورت حق بهره‌برداری طولانی‌مدت گرفته، به فکر توسعه نواحی نوآوری افتاده است.

دکتر ایرج الله‌دادی، استاد فناوری‌های کشاورزی ابوریحان پردیس کشاورزی منابع طبیعی دانشگاه تهران در گفت‎‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که این پارک بزرگترین پارک شهری و بزرگترین پارک دانشگاهی در کشور است، اظهار کرد: نواحی نوآوری می‌توانند به توسعه عرصه پارک علم و فناوری کمک کند.
وی با اشاره به وجود ناحیه نوآوری فناوری هوشمند در ناحیه امیرآباد (کارگر شمالی) و ناحیه نوآوری شهر دانش در اطراف دانشگاه تهران (میدان انقلاب)، گفت: ناحیه نوآوری کسب و کارهای خلاق و خرد از خیابان انقلاب تا میدان شوش را شامل می‌شود.
معاون توسعه فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان این‌که ناحیه نوآوری جدید از میدان شوش تا میدان بهمن است که از سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور گرفته شده است، افزود: این مرکز نوآوری به نام “مرکز شهید علی‌محمدی” نامگذاری شده است، بدین ترتیب ناحیه نوآوری مساحت بسیار وسیعی را حدود چندین هزار هکتار شامل می‌شود.
دکتر الله‌دادی با بیان این‌که این ناحیه نوآوری، ناحیه کلان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران را شامل می‌شود، خاطرنشان کرد: ناحیه نوآوری از کارگر شمالی، بزرگراه حکیم و تا میدان بهمن ادامه دارد.
وی با اشاره به شعب پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در مناطق آزاد این دانشگاه، گفت: این مناطق نظیر ارس، جلفا، کیش و مناطق دیگر و شهرهای اقماری نظیر کرج دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، نظیر ابوریحان در منطقه پاکدشت، پردیس فارابی در قم عرصه‌های وسیعی هستند که کمک می‌کنند ما از ظرفیت‌های خود برای خدمت به شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنیم.
معاون توسعه فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به مزین شدن امسال به شعار “تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی”، گفت: در این سال هدف از توسعه ناحیه نوآوری کمک گرفتن از بخش خصوصی است، اگر در آینده شورا و هیئت امنای پارک موافقت کنند، می‌توانیم در این ناحیه کسب وکارهایی که خود اراضی خصوصی دارند و می‌خواهند عضو پارک علم و فناوری باشند، آن‌ها را هم به‌عنوان عضو قلمداد کنیم تا بدین ترتیب از بخش خصوصی دانش‌بنیان و داشته‌ها و ظرفیت‌های آن‌ها برای توسعه منطقه نوآوری و دانش‌بنیان خود استفاده کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا