آموزش و مهارتاجتماعیشرکتهای دانش بنیانلرستان

شرکت‌های دانش بنیان برای رسیدگی به معضلات اجتماعی لرستان تاسیس شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان بر ضرورت تاسیس شرکت‌های دانش بنیان برای رسیدگی به معضلات اجتماعی استان تاکید کرد.

به گزارش بازار کار لرستان، محمدکریم خورشیدوند در هفتمین کارگروه اجتماعی و فرهنگی لرستان، اظهار کرد: در ارائه خدمات به محلات کم‌برخوردار استان باید شبکه اجرایی دولتی و مردمی تشکیل شود.

وی افزود: لازم است زمینه تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان را در رسیدگی به معضلات اجتماعی به ویژه زنان سرپرست خانواده در محلات کم‌برخوردار فراهم سازیم و همچنین از دستگاه‌های اجرایی ذیربط انتظار می‌رود در این زمینه برنامه‌ریزی اجرایی مستمر داشته باشند.

مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان ادامه داد: با تخصیص یک میلیارد تومان اعتبار از سازمان امور اجتماعی کشور، ۲۲ آموزشگاه آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت به تجهیزات رایانه‌ای، شش بوستان به تجهیزات ورزشی و همچنین مرکز زنان سرپرست خانوار این شهرستان به وسایل و تجهیزات تولید صنایع چرم ( مشاغل خانگی) مجهز شده‌اند و بزودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

خورشیدوند در خصوص اجرای طرح غربالگری سلامت زنان عشایر با تاکید بر همکاری همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط، عنوان کرد: انتظار می‌رود به موازات غربالگری سلامت جسمی به مسائل بهداشتی، زیست‌محیطی و اجتماعی و فرهنگی نیز توجه شود.

وی با اشاره به اقدامات خوب دو ورزشکار در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی، گفت: باید به نحو شایسته‌ای از  الهام حسینی قهرمان وزنه‌برداری آسیا و وحید امیری ملی پوش تقدیر شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا