آموزش عالیآموزش و مهارتپیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیر

ایجاد پردیس‌های علم و فناوری در دانشگاه‌ها ضروری است

سرپرست دانشگاه علمی‌کاربردی لرستان بر ایجاد پردیس‌های علم و فناوری در دانشگاه‌ها تاکید کرد.

به گزارش بازار کار لرستان، محمدرضا جعفری در نشست هم‌اندیشی دانشگاهیان لرستان که در دانشگاه لرستان برگزار شد، با اشاره به شرایط اشتغال جامعه و آمار بالای بیکاری دانش ‌آموختگان، با هدف فراهم کردن بستر اشتغالزایی در کشور، خواستار تقویت بیشتر آموزش‌های علمی‌کاربردی در نظام آموزش عالی شد.

وی با بیان‌ اینکه اکثر سرفصل‌های موجود در دانشگاه‌ها بر حجم بالای معلومات تکیه دارند، افزود: این موضوع اجازه خلاقیت به استاد و دانشجو را نمی‌دهد ودرنهایت باعث بی‌علاقه‌گی دانشجویان وعدم مشارکت آن‌ها در مباحث علمی می‌شود.

سرپرست دانشگاه علمی‌کاربردی لرستان با اشاره به غیرکاربردی بودن بسیاری از سرفصل‌های درسی، خواستار بازبینی سرفصل‌های درسی مورد نیاز جامعه شد.

جعفری با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر گسترش دانشگاه‌های علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای، تقویت بیشتر آموزش‌های علمی‌کاربردی در نظام آموزش عالی را در راستای تربیت نیروی ماهر ضروری عنوان کرد.

وی بابیان این‌که موضوع ارتباط صنعت با دانشگاه از سال ۶۹ مطرح شده است، افزود: ولی متاسفانه در واقعیت این ارتباط شکل نگرفته و پژوهش‌های دانشگاهی ما با مسائل کشور فاصله زیادی دارند.

سرپرست دانشگاه علمی‌کاربردی لرستان ادامه داد: باتوجه به تجهیزات تحقیقاتی موجود در دانشگاه‌ها، یکی از روش‌های برقراری ارتباط صنعت با دانشگاه، مستقرکردن تجهیزات صنعتی در دانشگاه‌هاست.

جعفری بیان کرد: ایجاد رشته‌های جدید در سطح زیرنظام‌های‌ آموزشی بادرنظرگرفتن سندچشم انداز بیست ساله کشور ونقشه جامع علمی کشور، تشویق اساتید به ایجاد شرکت های دانش بنیان و فروش فناوری جهت درآمدزایی و همچنین ایجاد و تقویت پردیس‌های علم و فناوری در دانشگاه‌ها از دیگر پیشنهادات ارائه شده توسط سرپرست دانشگاه جامع علمی‌کاربردی لرستان در این نشست بود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا