آموزش و مهارتهرمزگانهرمزگان- سردبیر

رعایت استانداردها، تقویت جایگاه تجارت بین‌المللی ایران را به‌دنبال دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، کنترل کیفیت کالاهای وارداتی و رعایت استانداردهای بین‌المللی در صادرات را مهم دانست و گفت: رعایت این استانداردها زمینه تقویت ورود کالاهای ایرانی را به بازارهای جهانی تسهیل می‌کند.

به گزارش بازارکار، احسان کامرانی  در همایش آشنایی با استانداردهای بین المللی افزود: صادرکنندگان فعال و نمونه در حفظ نام و جایگاه ایران در تجارت بین المللی نقشی مهم و کلیدی دارند و این نقش با رعایت استاندارد بیش از پیش تقویت خواهد شد.

وی بیان داشت: رعایت قوانین استاندارد کاهش هزینه های تولید را در بخش‌های مختلف درپی دارد و سود حاصل از آن برای تولیدکنندگان بیش از مصرف کنندگان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان رعایت استاندارد در تولید کالاها را زمینه ساز بازاریابی بیش از پیش و حفظ سلامت مشتریان عنوان کرد و اظهار داشت: با اجرای قوانین و مقررات استاندارد، هزینه انبارداری و ماشین آلات کاهش می‌یابد و فرایند تولید منظم می‌شود.

کامرانی تصریح کرد: استاندارد هم اکنون جزیی جدایی ناپذیر زندگی جوامع بشری است، به طوری که روش‌های علمی را جایگزین روش‌های سنتی کرده است.

وی افزود: زمینه سازی برای توسعه پایدار، توجه به نسل های آینده، جلوگیری از نابودی محیط زیست، افزایش رضایت مشتری، ورود به بازارهای جدید و افزایش سهم در بازارهای جهانی از ماموریت‌ها و اهداف مهمی است که باید فعالان بخش‌های مختلف با درنظر گرفتن استاندارد، آن را دنبال کنند.

کامرانی گفت: هرمزگان استانی پیشتاز در رعایت استانداردها و پیشانی اجرای سیاست‌های مرتبط در واردات و صادرات است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا