پارک های علم و فناوریپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

مدل حمایتی وزارت علوم از شرکت‌های دانش‌بنیان

وزیر علوم گفت: وزارت علوم به صاحبان ایده کمک می‌کند تا 6 مرحله از مراحل رشد دانش‌بنیان را بگذرانند و پس از آن شرکت‌ها تحت حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار می‌گیرند

مدل حمایتی وزارت علوم از شرکت‌های دانش‌بنیان
وزیر علوم گفت: وزارت علوم به صاحبان ایده کمک می‌کند تا 6 مرحله از مراحل رشد دانش‌بنیان را بگذرانند و پس از آن شرکت‌ها تحت حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار می‌گیرند.
محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تشریح انواع مدل حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از نهادهای حمایتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان هستند، البته وزارت علوم تا حدی به این شرکت‌ها کمک می‌کند و پس از آن نیز این مسوولیت برعهده معاونت علمی قرار می‌گیرد.
وی افزود: در ابتدا که ایده‌ای معرفی می‌شود وزارت علوم به صاحب ایده کمک می‌کند تا ایده به پدیده تبدیل شده و ۶ مرحله از مراحل ۹ گانه رشد را گذرانده و شرکت دانش‌بنیان راه‌اندازی شود از این مرحله به بعد، امور حمایتی بر عهده معاونت علمی قرار می‌گیرد.
زلفی‌گل اظهار داشت: مسوولان وزارت علوم برای زایش و رویش شرکت‌های دانش بنیان و جذب افراد صاحب ایده و تاسیس مراکز نوآوری تلاش و برنامه‌ریزی می‌کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا