اخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

با حضور شهردار تهران و مسئولان کشوری و لشکری؛ نهضت ساخت مسکن و اشتغال در پایتخت کلید خورد

آئین امضای پنج تفاهم‌نامه برای ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در پایتخت با حضور زاکانی شهردار تهران، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، سرتیپ حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش، سردار همتی از فرماندهان سپاه، ابراهیم بازیان مدیرعامل شستا، فریدون عزیزنژاد مدیرعامل برنا تهاتر ایرانیان، برگزار شد شد.

آئین امضای پنج تفاهم‌نامه برای ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در پایتخت با حضور زاکانی شهردار تهران، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، سرتیپ حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش، سردار حسین همتی معاون مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه پاسداران ، ابراهیم بازیان مدیرعامل شستا، فریدون عزیزنژاد مدیرعامل برنا تهاتر ایرانیان، برگزار شد شد.

به گزارش خبرنگار بازارکار، علیرضا زاکانی شهردار تهران در آیین امضای ۵ تفاهم نامه برای ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در شهر تهران اظهار کرد: امروز که در خدمت شما هستیم یک سال و دو ماه و ۱۳ روز است که شهردار تهران هستم و از ابتدا توجه به این بود که ناظر به همه مسائل شهر مسئولیم، چه در کارهایی که مستقیما به ما برمی‌گردد و چه کارهایی که مربوط به سایر دستگاه ها است و ما سعی کردیم در کنارشان کمک کنیم تا کارها به طور مناسبی پیش برود.

وی با بیان اینکه مردم ما شایسته خدمت هستند، افزود: در این آشوب گری های اخیر، می بینید که همه شیاطین جمع شدند اما مردم با وجود اینکه در سختی هستند، با آنها همراهی نکردند. ما نیز کارگزار این انقلاب و نوکر این مردم هستیم.

زاکانی ادامه داد: مردم در مضیقه و فشار هستند و یکی از این فشارها به دلیل کمبود مسکن است و این به دلیل آن است که در گذشته نگاهی در تهران حاکم بوده که علاقه داشته تهران را گران کند؛ ۳۱ هزار پروانه در سال ۹۱ به حدود ۵ هزار پروانه در سال ۱۴۰۰ رسید که حاصل این نگاه نادرست دومینوی وضعیت مسکن است که بلای جان مردم شده است.

ساخت مسکن موجب تقویت اقتصاد و اشتغال کشور می شود

شهردار تهران با اشاره به کمبود یک میلیون واحد مسکن برای ساکنین شهر تهران اضافه‌ کرد: معمولا جمعیت پذیری استان تهران با شهر اشتباه گرفته می شود، استان تهران مهاجرپذیری بالایی دارد اما مهاجرپذیری شهر تهران سال گذشته ۳۴ هزار نفر بوده و بسیار پایین است.

وی گره گشایی از اقتصاد کشور را موضوع مهم بعدی اعلام کرد و افزود: تولید در این مسأله بسیار مهم است و اشتغال یکی از بزرگترین مشکلات است و عدم استقلال اقتصادی نیز وجود دارد؛ مسکن که راه بیفتد بیش از ۱۰۰ موضوع را در کنار خود فعال می کند و در واقع لوکوموتیو حرکت است؛ بر همین اساس از سال قبل با نگاه مسئولیت پذیری اعلام کردیم که می توانیم در این موضوع اقدام کنیم و قرارگاه جهادی مسکن را ایجاد کردیم و بر اساس آن سرمایه ها و ظرفیت های خود در شهرداری و شهر را اعلام کردیم و پس از آن مشارکت با سایر نهادها و حتی بخش خصوصی را در پیش گرفتیم.

کمبود یک میلیون مسکن در پایتخت؛استان تهران مهاجرپذیری بالایی دارد

زاکانی با بیان اینکه دیروز در کمیسیون ماده پنج مصوب شد که یک کارگروه در نوسازی تشکیل شود تا کل مدارس دولتی تهران که عمده آنها فرسوده هستند را ارزیابی کنیم و با همراهی آموزش و پرورش سنجش نیازهای سرانه آموزشی انجام و بر اساس این نیازها در نقاط مختلف، مجتمع های آموزشی ساخته شود.

شهردار تهران با اشاره به اینکه یکی از کارهایی که در موضوع تفاهم با نهادها انجام شد، موضوع پادگان ها بود، بیان کرد: تفاهم پادگان جی تمام و عملیات اجرایی آن شروع شده و در جنگ افزارسازی تفاهم انجام و قدر السهم ها مشخص و پروانه ها صادر شد؛ در تفاهم ۰۶ نیز قدرالسهم ها معلوم و تفاهم دوشان تپه نیز موارد مشخص شد؛ همچنین با بنیاد مستضعفان تفاهم کردیم و با ستاد اجرایی مقدمه تفاهم را داشتیم و با سپاه، فراجا و تامین اجتماعی نیز مذاکراتی را انجام داده ایم.

وی با بیان اینکه وقتی می گوییم یک میلیون مسکن کم داریم بخشی از آن به کارکنان این نهادها برمی‌گردد، خاطرنشان کرد: نتیجه یکی از تفاهم نامه هایی که برای ۱۰ هزار واحد با یک بخش خصوصی امضا کرده بودیم امروز مشخص و بنا شد از ماه آینده عملیات اجرایی را شروع و مدل و الگویی را دنبال می کنند که هر دو روز یک طبقه آن هم با یک کیفت مناسب ساخته شود؛ همچنین به شدت به دنبال معماری ایرانی اسلامی و شهرک سازی هستیم که در درون خود همه سرانه های خود را ببیند.

مردم با مشکل مسکن مواجه هستند

معاون مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه پاسداران گفت: با توجه به مشکل مسکن که همه مردم با آن مواجه هستند صاحب خانه شدن تبدیل به آرزو شده است و سپاه در حال ساخت حدود ۳۰ هزار مسکن است.

سردار حسین همتی معاون مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه پاسداران در آئین امضای پنج تفاهم نام جهت تأمین ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در پایتخت گفت: انشالله با تشکیل این قرارگاه جهادی مشکل بروکراسی ساخت مسکن در تهران حل شود.

معاون مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه پاسداران با بیان اینکه سپاه چندین پروژه مسکن را آغاز کرده است گفت: از جمله این موارد ساخت ۷ هزار واحد مسکونی در منطقه تهران سر است همچنین بررسی زمین فشافویه برای ساخت مسکن نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

همتی اظهار کرد: با توجه به مشکل مسکن که همه مردم با آن مواجه هستند صاحب خانه شدن تبدیل به آرزو شده است و سپاه در حال ساخت حدود ۳۰ هزار مسکن است.

امیر واحدی از برنامه‌های نهاجا و فاتب برای ساخت مسکن خبر داد
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ۱۵ هزار واحد مسکونی در یک بازده ۵ ساله در تهران خواهیم ساخت.

 امیر حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آیین امضای ۵ تفاهم نامه برای ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی اظهار کرد: ۱۵ هزار واحد مسکونی در یک بازده ۵ ساله خواهیم ساخت و امیدوارم همکاری خوبی داشته باشیم.

فرمانده نهاجا با بیان اینکه رفع موانع تولید مسکن بسیار ارزشمند است گفت: پادگان ۰۶ در حوزه ما نیست و نهاجا داشته‌های خود را می آورد و امید است در بازده ۵ ساله بتوانیم این کار را انجام دهیم.

وی گفت: نیرو‌های مسلح ثابت کرده‌اند پای کار نظام هستتد.

در ادامه سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در آیین امضای ۵ تفاهم نامه برای ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی اظهار کرد: در فراجا نسبت به نیرو‌های مسلح دیگر عقب ماندگی زیادی در منزل ملکی و سازمانی برخوردار هستیم که همکاری شهرداری به دنبال ساخت ۵ هزار خانه ملکی برای همکاران و ۳ هزار و ۳۰۰ واحد سازمانی برای پرسنل تهران بزرگ بسازیم.

وی افزود: آثار این خدمت به پرسنل نتیجه خوبی در ارتقا نظم و امنیت خواهد داشت و از پیگیری‌های شهردار تهران تلاش می‌کنم.

 ۳۳۰۰ مجتمع سازمانی برای کارکنان نیروی انتظامی ساخته می شود

همچنین سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در این مراسم گفت: در فراجا نسبت به نیروهای مسلح دیگر با عقب ماندگی بیشتری در موضوع منزل ملکی و سازمانی مواجه هستیم که بنا داریم با همراهی شهرداری در طول این پنج سال بر اساس تفاهم نامه، پنج هزار خانه ملکی برای کارکنان انتظامی تهران بزرگ و سه هزار و ۳۰۰ واحد سازمانی برای آنها فراهم کنیم. آثار این خدمت ارتقای نظم و امنیت و ارائه خدمات بیشتر به مردم خواهد بود.

طرح ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی در پایتخت اجرا می‌شود

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: این سازمان تا دو ماه آینده طرح ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی در پایتخت را عملیاتی می‌کند.

مهدی هدایت روز سه شنبه در مراسم امضای پنج تفاهم‌نامه برای ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در شهر تهران گفت: از سال ۸۴ تا این دوره مدیریت شهری مجموعه سازمان نوسازی پنج هزار واحد مسکن را عملیاتی کرده بود اما در این دوره تا کنون ۹ هزار واحد عملیاتی شده و تا دو ماه آینده ۲۰ هزار واحد عملیاتی در سازمان خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: تا امروز ۱۵ فقره تفاهم نامه امضا کردیم که حدود ۲۲۲ هزار واحد را شامل می شود و امروز نیز تفاهم نامه ۱۵۰ هزار واحد مسکن را خواهیم داشت. در این تفاهم، سهم ارتش ۱۵ هزار واحد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۲۰ هزار واحد، نیروی  انتظامی پنج هزار واحد، شستا پنج هزار واحد و برنا تهاتر ۱۰۰ هزار واحد مسکونی است‌.

هدایت تاکید کرد: در شهرداری تهران قرارگاه جهادی مسکن ایجاد شده است و سه راهبرد رفع موانع تولید مسکن و کاهش زمان صدور پروانه و ارائه بسته‌های تشویقی در بافت‌های فرسوده و جریان ساخت مسکن و نوسازی در این حوزه و ورود شهرداری به تولید مسکن را درپیش گرفتیم.

همچنین محمد هادی احمدی شهردار منطقه ۱۳ پایتخت نیز گفت: این منطقه یکی از کوچکترین مناطق تهران است که با همراهی نیروهای مسلح راجع به یک سیزدهم مساحت آن تفاهم شده است.

به گفته وی، هفت گذر در دوشان تپه و دو گذر در جنگ افزارسازی خواهیم داشت که باعث تحول در منطقه می‌شود.

آزاد سازی ۶۱ هکتاری به نفع مردم

وی تاکید کرد: در مجموع ۶۱ هکتار به نفع مردم آزاد می‌شود و پیش‌بینی می‌کنیم که بوستان جنگ افزارسازی نیز در سال آینده افتتاح شود همچنین با اداره برق تهران در میدان شهدا مذاکرات اولیه داشتیم و به زودی فضای خوبی برای کارکنان برق تهران در این نقطه خواهیم داشت.

گزارش: امیرعلی بینام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا