آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

رنج مسئولین و گردانندگان کشور از ارتباط نامناسب صنعت، دانشگاه و مراکز آموزش عالی

مدیرکل استاندارد استان یزد: استاندارد حلقه اتصال صنعت و دانشگاه است و با توجه به امکانات و شرایط مناسبی که دارد به خوبی می‌تواند در این فضا انجام وظیفه نماید.

محمدرضا زارع افزود:می توان گفت که ده‌ها سال است، مسئولین و گردانندگان کشور از ارتباط نامناسب صنعت، دانشگاه و مراکز آموزش عالی در رنج هستند و برای آنان این نقیصه به یک دغدغه عمومی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: استاندارد دارای توان علمی و اجرایی بالایی است و به خاطر نگاه تحولی و توانمندی که دارد به خوبی می‌تواند خلاء میان صنعت و دانشگاه را پرکرده و هر دوطرف را به فهم وزبانی مشترک برساند.

مدیرکل استاندارد استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جای خوشبختی است که جهاد دانشگاهی یزد در زمینه استانداردسازی بین المللی از طریق استقرار کمیته فنی متناظر TC۲۰۶ با موضوع سرامیک‌های ظریف با این اداره کل همکاری دارد، منتهی از آنجایی که استاندارد سازی یکی از وظایف اصلی ما هست، باید به دنبال راهی باشیم که انرژی بالای دانشگاه و اساتید مجرب آن مجموعه در راه تدوین استاندارد‌های ملی هم به کار گرفته شود.

این مسئول تاکید کرد: جهاد دانشگاهی یزد دارای بنیه علمی و اجرایی قابل قبولی است و با توجه به زیر ساخت‌هایی که دارد می‌تواند گواهینامه‌های ۱۷۰۲۵ آزمون محور خود را از طریق مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (NACI) به محصول محور تبدیل نموده ودر زمینه آزمون کالا‌های تولیدی، با استاندارد یزد وارد همکاری متقابل شود.

محمدرضا دهقانی فیروزآبادی، رئیس جهاددانشگاهی یزد نیزدراین نشست گفت: جهاد دانشگاهی یزد یک نهاد عمومی غیردولتی است و محدویتی برای ایجاد تنوع و گسترش دامنه فعالیت هایش ندارد و پیشنهاد ورود این مجموعه به فعالیت‌هایی نظیر بازرسی، نمونه برداری و ایجاد مرکز آموزشی همکار از سوی مدیرکل استاندارد یزد نشانگر گام‌های روبه جلویی است که این نهاد دولتی برای گسترش روابط با مراکزعلمی و دانشگاهی استان می‌خواهد بردارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا