آموزش و مهارت

نرخ بیکاری جوانان لرستانی در مناطق شهری ۱.۵ برابر مناطق روستایی است

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت:نرخ بیکاری جوانان استان در مناطق شهری ۱.۵ برابر مناطق روستایی است.

آرش قیاسیان در جلسه ستاد ساماندهی جوانان لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: مهمترین شاخص ارزیابی عملکرد استان‌ها در امور جوانان همین برگزاری ستاد ساماندهی جوانان با حضور مدیران ستادی لرستان است.

وی اضافه کرد: ورزش و جوانان لرستان در این چندین ماه اخیر، ۱۳۵ کارگاه‌ توانمندسازی قبل و بعد از ازدواج را برگزار کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: با کمک دو مرکز فعال مشاوره و اساتید حوزه مشاوره و ازدواج در لرستان به  ۳۳۷۵ نفر مشاوره داده شود.

قیاسیان با اشاره به اینکه لرستان یکی از استان‌هایی است که نرخ ازدواج در آن بالاست و طلاق‌پذیر نیست، بیان کرد: سال گذشته در لرستان به ازای هر ۱۰۰۰ نفر دو واقعه طلاق ثبت شده است.

وی اضافه کرد: شهرهای پلدختر، کوهدشت و الیگودرز در معرض نرخ طلاق هستند و از نظر ما رنگ آنها قرمز است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان در ادامه در خصوص حمایت از اشتغالزایی و کارآفرینی سمن‌هایی که طرح و ایده دارند، گفت: در این راستا از آنان حمایت شده و از طریق بانک‌های رسالت و صندوق کارآفرینی تسهیلات لازم را دریافت کردند.

قیاسیان با انتقاد از اینکه نرخ بیکاری در استان بالاست و حائز رتبه سوم کشوری هستیم، عنوان کرد: نرخ بیکاری جوانان در مناطق شهری ۱.۵ برابر مناطق روستایی و در جامعه زنان این نرخ نیز هویداست.

وی افزود: در حال حاضر ۲۷۰ میلیون تومان برای حمایت از طرح‌ها، برنامه‌های سمن‌ها و اعضای ستاد ساماندهی به استان تزریق شده است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا