پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

فیروزآبادی: بیکاران را استخدام کنید، تسهیلات دریافت کنید

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: اگر کارفرمایی بتواند یکی از مددجویان ما را مشغول به کار کند یا به او تسهیلات ۱۵۰ میلیونی می دهیم، یا به آن کارفرما حق بیمه این فرد را با صورت ماهانه پرداخت خواهیم کرد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: اگر کارفرمایی بتواند یکی از مددجویان ما را مشغول به کار کند یا به او تسهیلات ۱۵۰ میلیونی می دهیم، یا به آن کارفرما حق بیمه این فرد را با صورت ماهانه پرداخت خواهیم کرد.

به گزارش بازارکار، مرتضی فیروزآبادی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفتگو با این رسانه درباره تسهیلات اشتغال زایی ویژه کارفرمایان، اظهار کرد: در حال حاضر تسهیلات کارفرمایی ما شامل ۲ بخش است، به این معنا اگر کارفرمایی بتواند یکی از مددجویان ما را مشغول به کار کند یا به او تسهیلات می دهیم که ۱۵۰ میلیون تومان است، یا آنکه به آن کارفرما حق بیمه این فرد با صورت ماهانه پرداخت خواهیم کرد.

وی ادامه داد:کارفرمایانی که در مناطق محروم فعالیت دارند می توانند یک نفر از مددجویان کمیته امداد را مشغول به کارکنند و همزمان از تسهیلات ما و پرداخت بیمه کارگران بهره مند شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) تأکید کرد: مبنای ما در توزیع فرصت های شغلی در استان‌ها، نرخ بیکاری استانها و جمعیت مددجوی کمیته امداد در آن منطقه است.

فیروزآبادی درباره شرایط دریافت تسهیلات بانکی از سوی مددجویان نیز گفت: اگر مراجعه کننده در 5 دهک پایین باشد، فاقد بیمه و شاغل نباشد و از تسهیلات اشتغال استفاده نکرده و منع نظام بانکی نداشته باشد می تواند از فرآیندهای اشتغال ما بهره مند شود و مناطق محروم اولویت بیشتری دارد.

تحویل ۲۰ هزار واحد مسکونی به مددجویان تا پایان سال

رئیس کمیته امداد گفت: تا پایان سال جاری ۲۰ هزار واحد مسکونی احداث و تحویل مددجویان خواهد شد.

به گزارش همچنین پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، نشست  بررسی طرح ساخت ۴۰ هزار واحد مسکن ویژه مددجویان روستایی با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سردار محمد زهرایی، رئیس بسیج سازندگی کشور برگزار شد.

رئیس کمیته امداد در این نشست با تشریح برنامه‌های کمیته امداد در راستای خانه‌دار شدن مددجویان گفت: تفاهم‌نامه پنج‌جانبه میان کمیته امداد، بنیاد مسکن، بسیج سازندگی، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با هدف ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های تحت حمایت به امضا رسیده است.

وی با اشاره به مراحل پیشرفت این تفاهم‌نامه، افزود: تاکنون بیش از ۲۰ هزار نفر از خانواده‌های تحت حمایت برای ساخت مسکن شناسایی شده‌اند و حدود ۹ هزار واحد در مرحله ساخت قرار دارد.

بختیاری با تاکید بر اینکه ساخت این واحدها مختص مددجویان روستایی است، اظهار کرد: با اتمام برنامه‌های مسکن کمیته امداد، تا پایان سال ۱۴۰۲ هیچ مددجوی روستایی بدون مسکن نخواهیم داشت.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: تامین مالی ساخت واحدها از طریق کمک بلاعوض کمیته امداد و وام بنیاد مسکن انجام می‌شود. همچنین تامین سیمان رایگان از سوی بنیاد مسکن صورت می‌گیرد و بسیج نیز در ساخت و احداث واحدها همکاری خواهد داشت.

سردار محمد زهرایی، رئیس بسیج سازندگی کشور نیز با اشاره به همکاری گروههای جهادی در ساخت مسکن مددجویان، گفت: بسیج در کنار کمیته امداد در طول اجرای تفاهم‌نامه حضور خواهد داشت.

وی اضافه کرد: از تمام ظرفیت‌های بسیج در ساخت مسکنن مددجویان بهره خواهیم برد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا